LEMAN DEMİR KİMDİR?

 Leman Demir 1978 yılında Kahramanmaraşlı bir babanın ve Karabük Safranbolu’ lu bir annenin tek kız çocuğu olarak Karabük’ te dünyaya geldi. İlk, ortaokul ve lise eğitimlerini Karabük’ te tamamladı. Liseden sonra makyaj eğitimleri alarak genç yaşta profesyonel makeup olarak iş hayatına başladı. 

22 yaşında evlenerek İstanbul’ a yerleşti. 24 yaşında iken oğlu Mirbey Efe’yi kucağına aldı. Oğlu 3 yaşındayken eşini bir kalp krizi sonucu kaybetti. Kendisi için yaşanan bu çok acı olayla birlikte oğlu ve ailesi ile zorlu bir hayat süreci başlamış oldu. Bu süreçte tek başına hayata tutunarak 5 yıl kadar özel bir şirkette çalıştı. Sonrasında asıl mesleğine geri döndü. Dizi ve sinema setlerinde makeup olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde mesleki olarak kalfalık, ustalık belgeleri aldı ve eğitimlerini tamamlayarak iş hayatındaki yoluna devam etti.

5 yıl kadar bu alanda çalıştıktan sonra talihsiz bir kaza sonucu bacağını kırdı ve 1 yıl yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda kaldı. Bu dönemde dizi ve sinema makyaj çalışmalarına veda etti. Sonrasında yoğun bir tedavi süreci ile tekrar yürümeye başladı ve çeşitli güzellik salonlarında yönetici olarak çalıştı. Sonrasında Usta öğretici sertifikası, pedagojik formasyon ve oryantasyon eğitimini tamamlayarak alanında eğitim vermeye hak kazanmıştır. 

Kendisi bir hayvan sever ve deniz aşığıdır. Sosyal hayatında da yardımsever kimliği ile tanınmaktadır.

2017 yılında “Leman Demir Güzellik Salonu” markası adı altında Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerinde güzellik salonu açmıştır. Uzman ve profesyonel ekibi ile birçok alanda güzellik sektöründe kaliteli hizmet vermektedir.