microblending nedir ? Microblending fiyatları , Microblending

Microblading

Microblading Nedir?

Kaşlara daha dolgun bir görünüm vermek ve ifadeyi keskinleştirmek için uygulanan yeni bir teknik olan Microblading, deri altına enjekte edilen renk pigmentlerinin, belirli bir süre zarfında kaşa renk ve şekil verme işlemidir.Diğer değişle bu kalıcı makyaj yöntemlerinden bir tanesidir.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Her insan farklı yüz tipine sahiptir. Bu sebeple microblading uygulaması, istekten ziyade yüzün simetrisine uygun çerçevede ve şekilde yapılmalıdır. Göz ve burun açıları hesaplanarak yeni uygulanacak olan kaşın şekli öncelikle belirginleştirilir. Daha sonrasında mikro-pigment uygulamasına geçilerek mini iğne uçları ile renk, deri altına, kıl tekniği ile enjekte edilmeye başlanmaktadır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Renk pigmenti uygulanarak gerçekleştirilen kalıcı kaş uygulaması yapıldıktan sonra 7 ile 10 gün aralığında özel bakım ve korumaya tabi tutulmalıdır. Rengin oturması ve kalıcılığının sağlanması için yüzeyin korunması gerekmektedir.

Microblading Zararlı mı?

Ciltte sağlık olarak bir problem olmadığı müddetçe bir zararı yoktur. Fakat işin uzmanı olmayan kişiler tarafından kimyasal karışımlı maddeler ile deyimi yerindeyse merdiven altı uygulamalar kişilerde kalıcı hatta sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. O sebeple mutlaka bu işin eğitimini almış uzman kişilerce bu uygulama yapılmalıdır.

Güvenilirliği belgeli ve güzellik salonlarında, eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından doğru teknik ve uygulama ile yapılan microbladingde kaş dökülmesi görülmemektedir.

Kullanılan malzemenin içeriği, kalitesi ve cilt tipine göre 8 ile 18 ay aralığında kalıcılığını korumaktadır.

Microblading yapıldıktan bir hafta sonra renk oturmaya 15 günde istenen görünüme kavuşmaya başlar.

İşinin uzmanı bir ekiple çalışılması durumunda ağrı yada sızı hissedilmemektedir.

Cilt tiplerine bağlı olarak deri altına uygulanan pigmentler ilk bir kaç gün içerisinde kabarma ve pullanma yapabilmektedir. Bu aşamada doğal nemlendirici yada vazelin kullanmak faydalı olacaktır.