Cilt Bakımı

Ümraniye Cilt bakımı

İddalı Fiyatlarımızla Ümraniye cilt bakımını kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Sizleri Cilt bakımı nedir sorusuna yanıt bulacağınız yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Ümraniye Cilt Bakımı merkezimizde, son teknoloji cihazlar ve deneyimli cilt bakım uzmanlarımızın desteği ile kişiye ve cilt tipine uygun, özel bakım ve yaşlanma karşıtı destekleyici cilt bakım uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Tamamen organik  bakım ürünlerimiz ile cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve nem takviyesini cilde kazandırarak, daha canlı ve sağlıklı bir cilt görünümünü ortaya çıkarıyoruz. Kişiye özel cilt analizi ve uygulanması gereken bakım kürlerinin çözümlemesini yaptıktan sonra, hijyenik koşullarda, tamamen doğal ürünler ile cildin temizliğini ve bakımını gerçekleştiriyor, cilt üzerinde tabakalaşan ölü deri, siyah nokta ve akne oluşumlarına son veriyoruz.

İşlem sonunda gözle görünür düzeyde fresh ve canlı bir görünüme kavuşan cildiniz, bu işlemden sonra artık daha bakımlı ve daha soft bir görünüm kazanmış olacaktır.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı nedir? Hem sağlık hem de estetik açıdan oldukça önem arz eden cilt bakımı; sağlıklı, parlak ve pürüzsüz görünümü amaçlar. Dış etkenlerin yol açtığı etkilerin yanı sıra hormonlar, yaş, kullanılan ilaçlar gibi durumlar da cildimizin bozulmasında oldukça etki sahibidir. Canlılığını yitiren cildimize de vücudumuzun diğer tüm bölgelerine ve organlarına baktığımız gibi bakmalı, gereken ilgiyi göstermeliyiz.

Cilt Bakımı nedir? Tenin sağlığını ve güzelliğini korumak için yapılan cilt bakımı; cildi, üzerinde biriken ölü tabaka ve kirden arındırarak yenileme ve nemlendirme işlemidir. Gerek kişinin cilt tipine uygun ürünlerle gerekse beslenmeyle gerçekleştirilen bu işlem, cildin nefes alarak kendini yenilemesine olanak sağlar. Hem kadın hem erkek bireyler için cildin yaşlanma hızı yavaşlatılır ve cildin duru bir görünüm kazanması amaçlanır. Teknolojinin de gelişmesi, kısa sürede cilde gereken önemin verilmesinde fayda sağlamıştır. Bunun yanı sıra doğal yollarla da cilt bakımı yapılabilmektedir.

Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz profesyonel cilt bakım uygulamalarımız, günlük, haftalık yada aylık cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yapılan bakım uygulamaları, kişiye ve cilt tipine uygun özel kozmetik ürünler ile desteklenerek yapılmaktadır. Makyaj, çevresel etkenle, yaş ve cildin doğal yapısı ile alakalı olarak zamanla cilt yüzeyinde meydana gelen oluşumlar cildin nefes almasını,canlı görünmesini engellediği gibi erken yaşlılık belirtilerinin de ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Son teknoloji cilt bakım ünitelerimiz ve alanında uzman cilt bakım uzmanlarımız ile öncelikle cildin nefes almasının önünü açacak buharlı temizleme ve ölü deriden arındırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Doğal yağlar ve maskeler ile cildi destekleyerek daha fresh ve parlak görünüm kazandıracak Cilt Bakımı uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Bakım ünitemizdeki cihazın eşliğinde cildin alt tabakasına kadar inebilen bakım uygulamalarımız ile cilt en alt katmandan başlayarak desteklenmiş olmaktadır. En kıymetli yatırım cildimize yapılan yatırımdır. Her daim bizimle ve bizi hiçbir koşulda terk etmeyen cildimize özen göstermek bizim görevimizdir.Günlük öz bakımlarınızın dışında, cildinizi hafta yada ayda bir bize emanet edebilir, özgüveninize ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Cilt Bakımı Fiyatları

Vücudumuzu kaplayan ve elastiki bir yapıya sahip olan cilt, gözenekleri sayesinde nefes alan bir yüzeye sahiptir. Doğuştan gelen bebeksi saf görünümün yıllar sonra yaş, çevresel etmenler, sigara kullanımı, yanlış kozmetik bakımlar, bilinçsiz medikal uygulamalar yada cilt problemleri dolayısı ile bozulmaya ve yaşlanmaya yüz tutmaktadır. Erken yaşlarda uzman ellerce desteklenmesi gereken cilt bakımları, en az ayda bir defa profesyonel bakım uygulamaları ile bütün bu istenmeyen oluşumların önüne geçecek ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatacak çözümler sunmaktadır. İş gereği devamlı olarak makyaj ile maskelenen cilt yüzeyi zamanla nefes alamamaya ve beraberinde de ,siyah nokta gibi oluşumların cilt yüzeyinde görünmeye başlamasına neden olmaktadır. Bilinçli ve profesyonel olarak yapılmayan hiçbir temizlik ve bakım uygulamaları çözüm olmayacak ancak yüzeysel bir bakım işlemi olarak kalacaktır. Merkezimizde uzun yıllardır profesyonel anlamda verdiğimiz cilt bakım hizmetimiz ile cildinizin ne istediğini analiz ederek, kişiye özel hazırladığımız program çerçevesinde, cilt tipine uygun ve tamamen cildin ihtiyacına yönelik bakım kürü,maske ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor, cildinizi en alt tabakadan başlayarak daha doğal ve canlı görünmesine katkı sağlayacak uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Her biri alanında deneyimli ve eğitimli cilt bakım uzmanlarımız ile hijyenik koşullarda ve hijyenik şartlarda, kişiye özel ekipmanlar ile gerçekleştirdiğimiz cilt bakım uygulamalarımız, talebe ve cildin ihtiyacına göre günlük, haftalık yada aylık periyotlarda, en uygun Cilt Bakımı Fiyatları avantajları ile gerçekleştiriyoruz.

Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt Bakımı profesyonellik ve özen gerektiren bir işlemdir. Cildin yapısını anlamak ve onun ihtiyacına uygun destekleyici bakım uygulamaları gerçekleştirmek için öncelikle bu işin eğitimini almış olmak gerekmektedir. Yıllardır bu sektörde profesyonel olarak hizmet veren kuruluşumuzda her biri alanında deneyimli cilt bakım uzmanlarımızın eşliğinde, son teknoloji ekipmanlar ile Profesyonel Cilt Bakımı uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

En az ayda bir defa cilt tipine ve ihtiyacına uygun peeling, maske, serum, vitamin takviyeleri ve nemlendirici içeriklerle gerçekleştirdiğimiz bakım uygulamalarımız, steril ortamda, kişiye ve cilt tipine özel olarak hazırlanan çalışmalar içermektedir.

Cilt yüzeyini yumuşatıp nemlendirmesi ve gözeneklerin açılması amaçlı uyguladığımız buhar işlemi ile yüzeyde biriken tabaka, ölü deri, yağ ve kir oluşumları kolaylıkla bölgeden atılırken, cildin nefes almasını ve canlı tabakanın ortaya çıkmasını kolaylaştıracak zemini hazırlanmış olmaktadır. Siyah nokta ve akne temizleme işleminin ardından, Temizleyici tonikler, canlandırıcı maskeler, vitamin takviyesi serumları aşamalı olarak, teknolojik cihazlarımız eşliğinde, masaj yolu ile cilde takviye ediyor ve işlem sonunda daha berrak ve soft görünüme kavuşmuş, bebeksi bir cilt ile merkezimizden ayrılacağınızın garantisini veriyoruz.

Genç ve orta yaş gruplarının cilt yaşlanmasının etkilerini yavaşlatmak,cildin elastikiyetini korumak, daha sıkı, daha parlak ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olmak için ayda bir defa profesyonel cilt bakımı uygulamalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

 

 

Cilt Bakımı Nasıl Bir Uygulamadır?

Birçok yöntemi olan cilt bakımı için öncelikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Her birey kendine has cilt yapısına sahiptir. Bu yüzden doğru bakım yöntemi için ciltteki problemden eksiksiz bir şekilde bahsedilmelidir. Rutin haline getirilmesi gereken cilt bakımı, doğal ürünler ya da karışımlar kullanılarak yapılabildiği gibi güvenilir kişinin cilt tipine uygun ürünleri kullanılarak da yapılabilmektedir. Özellikle günlük makyaj yapan bireylerin cilt bakımına çok daha önem vermeleri, yüz bölgesine odaklanmaları gerekmektedir.

Cilt bakımı, evde yapılabildiği gibi uzmanlar tarafından da yapılabilmektedir. Cilt bakımı için öncelikle cilt taraması yapılarak cildinizin neye ihtiyacını öğrenmekte fayda vardır. Sonrasında bölgenin temizlenmesi ve peeling uygulanarak asıl bakım aşaması için cildin hazırlanması gerekmektedir. Fakat bu aşamada herkesin cilt problemi farklı olacağından bakım için de özel bir uygulama önerilir.

Cilt bakımı, bireye özel hazırlanmalı ve o şekilde uygulanmalıdır. Sorunlar tek tek tespit edilmeli ve buna odaklanarak işlem yapılmalıdır. Bu aşamanın ardından ise son olarak cildin nemlendirilmesi gelir. Sağlıklı, pürüzsüz bir cilt için nemlendirme oldukça önemlidir.

Bu işin eğitimini almış, deneyimli cilt bakım uzmanlarının cildin tipini ve ihtiyacı olan bakımı analiz ettikten sonra, doğal içerikli kozmetik ürünler ve teknolojik cihazlar eşliğinde, aşamalı olarak cildin temizlenip, maske, tonik, serum ve nemlendirici ürünlerle desteklenmesi ile gerçekleştiren uygulamadır.

Cilt Bakımı Her Cilt Tipine Yapılabilir mi?

Cilt bakımının önemli olması kadar doğru ürünlerin doğru yöntemlerle kullanılması da olumlu sonuç alabilmek için önemlidir. Cilt tipinizi öğrenmek, cilt bakımı rutini oluştururken ilk sırada yer alması gereken bir husustur. Cilt taraması yaptırarak cilt tipinizi, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunun devamında ise doğru yöntemleri bulup cildinize gereken ilgi ve alakayı göstererek elde edilen sonuçtan memnun kalabilirsiniz.

Hem cilt bakımı için hem de diğer hizmetlerimizden yararlanmak ve profesyonel destek için Güzellik Salonu ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca cilt bakımlarından olan Kaş epilasyon, Microblading, Kirpik Lifting, Kalıcı makyaj, Siyah nokta gibi içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Veya dikkatinizi çekebilecek Gıdı Toparlama sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Cilt Bakımı Her Cilt Tipine Yapılabilir mi? Evet yapılabilir. Cildin doğal dengesine ve tipine uygun bakım kürleri ile yapılan bu uygulama, Yağlı ciltler için yatıştırıcı ve yağ dengeleyici bakım şeklinde yapılırken, normal ve kuru ciltler içinde nem destekli temizlik, maske, serum uygulamaları ile gerçekleştirilmektedir. Karma cilt tipleri için ise yağlı bölgelerin gözeneklerini açıcı temizlik ve kür uygulamaları gerçekleştirilirken, kuru bölgeler içinde nemlendirici destekli dengeleyici cilt bakımları uygulanmaktadır.


AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

Güzellik veya sağlık açısından problem teşkil edildiği sürece cilt bakımı, isteyen herkese yapılabilmektedir. Özellikle siyah nokta temizliği konusunda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Egzama gibi deri hastalığı olan bireylerde cilt bakımı sakıncalı olabilmektedir. Alerji söz konusu olduğunda ise alternatif ürünlerle cilt bakımı yapmak da mümkündür.

Güzel, pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en basit kurallarından biri düzenli olarak cilt bakımı yapmaktır. Cildi temizlemek, nemlendirmek, zararlı ışınlardan korumak gündelik olarak yapılması gereken cilt bakımıdır. Bunun dışında bakım süresinin sıklığı cilt tipine, kullanılan ürüne, uygulama yöntemlerine göre değişmektedir. Genel olarak peeling, yüz maskesi, ya da bitkisel yağların kullanımının, 7 ila 10 gün aralıklarla yapılması cilt bakımında olumlu sonuçların görülebilmesi için ideal bir aralıktır.

Cilt Bakımı sonrasında ciltteki gözenekler açılacağı için mikrop kapmaya müsait hale geleceklerdir. Bu yüzden bakımdan sonraki iki gün boyunca cilt çok iyi korunmalıdır.Sonrasında gözenek sıkılaştırma işlemleri uygulanması faydalı olacaktır.  Bakım yapılan gün saçlar yüzle temas ettirilmemeli, makyaj yapmamaya özen gösterilmeli, sigara içilen ortamlarda uzun süreli kalınmamalıdır. Cilt Bakımı sonrası kullanılacak havlunun, nevresim takımının temizliği de oldukça önemlidir.

Uzmanınız tarafından kullanmanız için bir ürün verildiyse onu kullanmanızda fayda vardır. Bunun dışında rutin cilt bakımlarından sonra bölgeyi nemlendirmek için krem ya da vücut yağlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Ergenlik döneminde hız kazanan hormon üretimi sebebiyle sivilcelerde artış görülebilmektedir. Bu durum zamanla düzeliyor olsa da yanlış uygulanan bakım ya da bakımsızlık ciltte izlere sebep olabilir. Ayrıca bu yaşlarda kazanılacak olan cilt bakımı alışkanlıkları, sonraki dönemler için de sağlıklı bir cildin habercisi olacaktır. Lakin 10 lu yaşlarda cilt çok hassas olacağından mümkün olduğunca doğal ürünler kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında her yaşa uygun cilt bakımı uygulanabilir.