Ümraniye Cilt Bakımı | Leman Demir

Ümraniye Cilt bakımı

İddalı Fiyatlarımızla Ümraniye cilt bakımını kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.Sizleri Cilt bakımı nedir sorusuna yanıt bulacağınız yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Cilt Bakımı

Hem sağlık hem de estetik açıdan oldukça önem arz eden cilt bakımı; sağlıklı, parlak ve pürüzsüz görünümü amaçlar. Dış etkenlerin yol açtığı etkilerin yanı sıra hormonlar, yaş, kullanılan ilaçlar gibi durumlar da cildimizin bozulmasında oldukça etki sahibidir. Canlılığını yitiren cildimize de vücudumuzun diğer tüm bölgelerine ve organlarına baktığımız gibi bakmalı, gereken ilgiyi göstermeliyiz.

 Cilt Bakımı Nedir? Tenin sağlığını ve güzelliğini korumak için yapılan cilt bakımı; cildi, üzerinde biriken ölü tabaka ve kirden arındırarak yenileme ve nemlendirme işlemidir. Gerek kişinin cilt tipine uygun ürünlerle gerekse beslenmeyle gerçekleştirilen bu işlem, cildin nefes alarak kendini yenilemesine olanak sağlar. Hem kadın hem erkek bireyler için cildin yaşlanma hızı yavaşlatılır ve cildin duru bir görünüm kazanması amaçlanır. Teknolojinin de gelişmesi, kısa sürede cilde gereken önemin verilmesinde fayda sağlamıştır. Bunun yanı sıra doğal yollarla da cilt bakımı yapılabilmektedir.

 

 Cilt Bakımı Nasıl Bir Uygulamadır?

 Birçok yöntemi olan cilt bakımı için öncelikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Her birey kendine has cilt yapısına sahiptir. Bu yüzden doğru bakım yöntemi için ciltteki problemden eksiksiz bir şekilde bahsedilmelidir. Rutin haline getirilmesi gereken cilt bakımı, doğal ürünler ya da karışımlar kullanılarak yapılabildiği gibi güvenilir kişinin cilt tipine uygun ürünleri kullanılarak da yapılabilmektedir. Özellikle günlük makyaj yapan bireylerin cilt bakımına çok daha önem vermeleri, yüz bölgesine odaklanmaları gerekmektedir. Cilt bakımı, evde yapılabildiği gibi uzmanlar tarafından da yapılabilmektedir. Cilt bakımı için öncelikle cilt taraması yapılarak cildinizin neye ihtiyacını öğrenmekte fayda vardır. Sonrasında bölgenin temizlenmesi ve peeling uygulanarak asıl bakım aşaması için cildin hazırlanması gerekmektedir. Fakat bu aşamada herkesin cilt problemi farklı olacağından bakım için de özel bir uygulama önerilir. Cilt bakımı, bireye özel hazırlanmalı ve o şekilde uygulanmalıdır. Sorunlar tek tek tespit edilmeli ve buna odaklanarak işlem yapılmalıdır. Bu aşamanın ardından ise son olarak cildin nemlendirilmesi gelir. Sağlıklı, pürüzsüz bir cilt için nemlendirme oldukça önemlidir.

Cilt Bakımı Her Cilt Tipine Yapılabilir mi?

Cilt bakımının önemli olması kadar doğru ürünlerin doğru yöntemlerle kullanılması da olumlu sonuç alabilmek için önemlidir. Cilt tipinizi öğrenmek, cilt bakımı rutini oluştururken ilk sırada yer alması gereken bir husustur. Cilt taraması yaptırarak cilt tipinizi, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunun devamında ise doğru yöntemleri bulup cildinize gereken ilgi ve alakayı göstererek elde edilen sonuçtan memnun kalabilirsiniz. Profesyonel destek için ise Güzellik Salonu ile iletişime geçebilirsiniz.


AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

 Güzellik veya sağlık açısından problem teşkil edildiği sürece cilt bakımı, isteyen herkese yapılabilmektedir. Özellikle siyah nokta temizliği konusunda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Egzama gibi deri hastalığı olan bireylerde cilt bakımı sakıncalı olabilmektedir. Alerji söz konusu olduğunda ise alternatif ürünlerle bakım yapmak da mümkündür.

Güzel, pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en basit kurallarından biri düzenli olarak bakım yapmaktır. Cildi temizlemek, nemlendirmek, zararlı ışınlardan korumak gündelik olarak yapılması gereken cilt bakımıdır. Bunun dışında bakım süresinin sıklığı cilt tipine, kullanılan ürüne, uygulama yöntemlerine göre değişmektedir. Genel olarak peeling, yüz maskesi, ya da bitkisel yağların kullanımının, 7 ila 10 gün aralıklarla yapılması olumlu sonuçların görülebilmesi için ideal bir aralıktır.

Bakım sonrasında ciltteki gözenekler açılacağı için mikrop kapmaya müsait hale geleceklerdir. Bu yüzden bakımdan sonraki iki gün boyunca cilt çok iyi korunmalıdır.Sonrasında gözenek sıkılaştırma işlemleri uygulanması faydalı olacaktır.  Bakım yapılan gün saçlar yüzle temas ettirilmemeli, makyaj yapmamaya özen gösterilmeli, sigara içilen ortamlarda uzun süreli kalınmamalıdır. Kullanılacak havlunun, nevresim takımının temizliği de oldukça önemlidir.

Uzmanınız tarafından kullanmanız için bir ürün verildiyse onu kullanmanızda fayda vardır. Bunun dışında rutin cilt bakımlarından sonra bölgeyi nemlendirmek için krem ya da vücut yağlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Ergenlik döneminde hız kazanan hormon üretimi sebebiyle sivilcelerde artış görülebilmektedir. Bu durum zamanla düzeliyor olsa da yanlış uygulanan bakım ya da bakımsızlık ciltte izlere sebep olabilir. Ayrıca bu yaşlarda kazanılacak olan cilt bakımı alışkanlıkları, sonraki dönemler için de sağlıklı bir cildin habercisi olacaktır. Lakin 10 lu yaşlarda cilt çok hassas olacağından mümkün olduğunca doğal ürünler kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında her yaşa uygun cilt bakımı uygulanabilir.