Ümraniye Epilasyon | Leman Demir Güzellik


Ümraniye Epilasyon

Ümraniye Epilasyon hizmetlerinin tek adresi Leman Demir Güzellik! Kadınların yada erkeklerin, istenmeyen tüyleri yok etmek için günümüzde en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan epilasyon, acısız ve zahmetsiz olması ve soruna kökten çözüm getirmesi açısından son dönem oldukça revaçta olan bakım uygulamalarındandır.

Ümraniye Epilasyon salonunda, son teknoloji buz lazer cihazlarımızın kontrolünde, alanında profesyonel uzmanlarımızın gözetiminde epilasyon uygulamalarını titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Hijyen bizim için her şeyden önce gelir ve bu sebeple kişiye özel, sterilize edilmiş malzeme ve ekipmanlar eşliğinde, özel epilasyon odamızda hizmet veriyoruz. Vücudun tüm bölgesine, risksiz ve güvenle uygulayabileceğimiz epilasyon ile tepeden tırnağa pürüzsüz ve tüysüz bir cilde sahip olabilir, yazın gelmesini dert etmeyi bırakabilirsiniz.

Haftalık yada aylık seanslar ile vücudun dilenen bölgesindeki tüylerin kökünü kurutacak ve bu sayede kalıcı olarak dökülmesini sağlayacak epilasyon yöntemimizde, lazerin muhteşem gücünden yararlanıyoruz. Epilasyon öncesinde, bölgenin tüylerinin önceden tıraşlanması ve kuru olması önceliğimizdir. İşlem esnasında kullandığımız steril jeli bölgeye ince bir katman halinde sürdükten sonra, epilasyon cihazımızla tüy köklerine lazer ışığı atışları yaparak istenmeyen tüylerin zayıflayarak dökülmesini ve yok olmasını sağlıyor, geriye yıllarca pürüzsüz ve hijyenik kullanabileceğiniz bir cilt bırakıyoruz.

Adet kanaması sırasında epilasyon daha fazla acıtabilir. Pek çok kadın, vücudunun dış ağrıya karşı en az hassas olduğu yerin hemen sonrasındaki 3 veya 4 gün içinde ve en savunmasız olduğu dönemlerin reglinden hemen önce olduğunu söylüyor. Ağrı toleransınız için benzer bir eğilim bulabilir veya bulamayabilirsiniz. Bunu yaparsanız, döneminizden hemen sonra epilasyon yapmak daha az zor olacaktır. Ancak takip edilebilir veya günlük adetleriniz varsa, bir sonraki adetinizde veya sonraki günlerde epilasyon yapmak daha kolay olabilir. Ümraniye Epilasyon hizmetleri için buradayız!

Epilasyon Nedir?

Epilasyon Nedir? Epilasyon, istenmeyen tüylerin yok edilmesi için kullanılan diğer tüm bilindik yöntemlerin dışında oldukça acısız ve kalıcı çözüm sunan modern bir uygulamadır. Epilasyon Nedir? Cihaz ışınları kullanılarak yapılan bu uygulamadaki asıl amaç, deri üstündeki tüyleri değil, deri altında kalan kıl köklerini yok etmektir. Tüylerin büyümesinde etkili olan kök hücrelerinin işlevi bu işlemle kasıtlı olarak durdurulur. Bu sayede kıllar deri üstünde tekrar belirmez. Erkek Epilasyon ve kadın epilasyon teknikleri birbirine benzese de erkek epilasyon için özel teknikler ile ilgili sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Ağda ve cımbızdan farklı olarak, epilasyon epilasyon cilt yüzeyinin ötesine, kıl folikülünün köküne kadar gider. Epilasyon, ağda gibi yöntemlerin talihsiz bir sonucu olan kılla birlikte cildin besin maddelerinden arındırılması yerine, kılları kökünden alarak cilt hücrelerini korur.

Gelişen teknoloji ile birlikte tarihe karışan acı verici ağda ve jilet uygulamalarının yerini alan epilasyon, hem kadın hem de erkeklerin istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmanın en zahmetsiz ve kolay yoludur.

Epilasyon Nedir? Lazer cihazının cilt altına gönderdiği ışınların, tüy köklerine nüfuz ederek onları zayıflatması ve zamanla yok etmesini sağlayan bir uygulamadır.

Haftalık yada aylık seanslar ile 18 yaşını dolduran kadın ve erkek herkese yüz, kol, bacak, koltuk altı, sırt, gövde, bikini bölgesi, ense, ayak ve el üzerine güvenle uygulanabilen epilasyon işlemi ağrısız, acısız ve yan etkisiz bir bakım uygulamasıdır.

Salonumuzda, son teknoloji modern cihazlar eşliğinde, hijyenik ortamda gerçekleştirdiğimiz epilasyon seanslarımız, kişiye özel, talep edilen bölgelere yönelik, profesyonel uzmanlarımızın gözetiminde uygulanmaktadır.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon nasıl çalışır ve epilasyon ne kadar sürer? Bu soruları hiç düşündüyseniz, doğru yere geldiniz! Elektrikli epilatör, folikülü kökünden tutmak için küçük diskler kullanarak tüyleri çekerek çalışır. Epilasyon işlemi öncelikle mevcut tüylerin iki ya da üç gün önceden jilet yardımıyla kısaltılması ile başlar. Daha sonra cihaz kullanılarak işlem görecek bölgedeki kıl kökleri taranır. Cihazın yaydığı cihaz yaydığı ışın, kıl köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti aracılığıyla emilir ve bu sayede kıl köklerinin büyümesi durdurulur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, uygulamaya başlamadan önce cihaz değerlerinin işlem görecek bireyin ten ve tüy rengine ayarlanmalıdır. Kişiye en uygun dozun belirlenmesi, epilasyondaki başarının önemli bir noktasıdır.

Kadın ve erkekler için özel olarak değerlendirilen Epilasyon Nasıl Yapılır, istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelerin, tüy yoğunluğuna göre ihtiyaç duyulacağı seans süresi ve aralığı belirlenerek başlamaktadır. Periyodik olarak, düzenli aralıklarla tüylü bölgelere lazer ışınları uygulayarak, tüy köklerinin zayıflayarak dökülmesini sağlayan bu uygulama, bu işin uzmanları tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Epilasyon Zararları Var Mıdır?

Epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği husus yan etkilerinin olup olmadığıdır. Epilasyonun bilimsel olarak kalıcı bir yan etki göstermediği kanıtlanmıştır. Lakin işlem gören bölgede kısa süreli yanma, kızarıklık ya da ödem görülebilmektedir. Bu yan etkiler çoğunlukla geçici ve zararsızdırlar. Halk arasında yayılan kansere sebep olduğu söylentisi asılsızdır. Ayrıca epilasyon işlemi yapılmadan önce hormon testi yaptırmak önemlidir. Herhangi bir hormonal bozukluğu olan bireylerde epilasyon işlemi sakıncalı olabilir. Son olarak, yan etkilerin uzun süreli görülmesi durumunda doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Epilasyon yaptırmak isteyen herkesin aklına gelen ilk sorulardan biri olan Epilasyon Zararları Var mıdır? Tamamen ağrısız ve acısız, tüylerin yok edilmesine kökten çözüm sunan epilasyonun, uygun koşullarda, profesyonel kişilerce, kriterlere uyan kişilere yapılması durumunda hiç bir sorun ve zarar yaşanmamaktadır. Hamile ve hamilelik riski taşıyan, cilt yüzeyinde yada ciltle alakalı bir rahatsızlığı olan ve 18 yaşından küçük kişilerin tedbir amaçlı uygulanmadığı epilasyon bunun dışında güvenli ve zararsızdır.

Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Epilasyon; yüz, boyun, ense, koltuk altı, omuzlar, göğüs bölgesi, sırt, bel, gövde, kalça, genital bölge ve bacaklara uygulanmaktadır. Modern epilasyonun geliştirilmesiyle birlikte burun içi ve kulak içine de uygulanabilmektedir. Hassas dokuya sahip olması nedeniyle göz ve kaş bölgesine uygulanması sakıncalıdır.

Tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkesin merak ettiği Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır esasen vücudun tüm bölümlerine güvenle uygulanan, yan etkisiz bir işlemdir.

Erkek yada kadın farketmeksizin vücudunun herhangi bir bölgesinde rahatsızlık duyduğu kıl ve tüylerin yok edilmesi için etkili bir çözüm olan epilasyon, yüz, boyun, ense, gögüs, sırt, boyun, kol, koltukaltı, bacak, bikini bölgesi, el ve ayak üzeri, kalça bölgelerine güvenle uygulanabilmektedir.

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon, tüm tüy gruplarını deriden uzaklaştıran bir vücut tüy alma yöntemidir. Etkisi geçici olmasına rağmen, tüylerin yeniden çıkması günler veya haftalar alır ve bu da onu en popüler epilasyon yöntemleri arasında yapar.Gün geçtikçe cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yaygınlaşmaya ve tercih edilmeye başlayan epilasyon uygulamaları, hem istenmeyen tüylere kalıcı olarak kökten çözüm getirmesi hemde acısız olması açısından avantajlıdır.

Epilasyon salonumuzda, profesyonel güzellik uzmanlarımızın gözetiminde ve hijyenik koşullarda ruhsatlı olarak yapılan epilasyon hizmetlerimiz, kesin sonuç garantisi ile en uygun Epilasyon Fiyatları avantajları ile sizleri beklemektedir.

Son teknoloji lazer cihazlarımız ile ağrısız ve acısız olarak kısa sürede, çözüm odaklı istenmeyen tüylerinizden kurtulmak bizimle mümkün. Haftalık yada aylık seanslarla, tamamen size uygun vakitlere oluşturacağımız takvimimizle başlayacağımız hizmetimizde, Epilasyon Fiyatları da talep edilen bölge ve seans süresine göre belirlenmektedir. İster toplu, dilerseniz seans başı yapabileceğiniz ödemeler ve ödeme takvimi de tamamen sizin tercihleriniz doğrultusunda oluşturulmaktadır.

Müşterilerimizin uygun zaman ve saat aralığına birlikte projelendirdiğimiz gün ve saate randevulu olarak çalıştığımız epilasyon uygulamalarımız, tüylerinden rahatsızlık duyduğunuz tüm bölgelere rahatlıkla ve güvenle uygulanmaktadır.

Donanımlı alt yapımız, profesyonel hizmet kapasitemiz ve deneyimli kadromuzla hijyenik koşullarda, çözüm odaklı epilasyon uygulaması gerçekleştiriyor, size özel avantajlı fırsatlardan yararlanmanız için salonumuza bekliyoruz.


AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

Vücutta çıkan istenmeyen tüyler için uygulanan epilasyon, genel anlamda her cilt tipine ve her yaşa uygulanabilir. Tüylenme, ergenlik çağındaki bireylerde aktif hormonal uyarı nedeniyle oluşuyor ve bu zaman zaman bazı problemlere sebep olabiliyor. Çocukluktan yetişkinliğe geçiş evresi olan ergenlikte kıl köklerinin, kılların çoğalması ve büyümesinde etkili olan androjen hormonlarına duyarlılığı fazla oluyor. Bu yüzden ergenlik çağındaki bireylere yapılan epilasyon hormon üretimi fazlalığından geç etki edebiliyor. Yine de 16 yaşını geçkin tüm bireylerde hormon testi sonrası tedavi başlanabilir.

Epilasyon işleminden sonra kısa süreli kızarıklık, yanma ya da ödem oluşması beklenen bir yan etkidir. Uygulama sonrasında uzman kişilerin tavsiyeleri dinlendiği ve işlem gören bölge güneşten korunduğu sürece iz kalması beklenmez. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, epilasyon yaptırılacak yerin güvenilirliği'dir. Kalıcı makyaj görünümüne epilasyon katkısı da olumlu olmaktadır.

Epilasyon işleminden gözle görülür sonuçların alınması kişinin kıl ve cilt tipine, cilt rengine, yaşına, hormonal düzenine, kullanılan ilaçlara göre değişmektedir. Kıl ve cilt tipine uygun dalga boyu bulunarak doğru uygulama tercihinin keşfedilmesi alınacak sonucu hızlandıracaktır.

Epilasyon ile sonuçlar yaklaşık 3 ila 4 hafta sürecektir. Ve ne kadar uzun süre yaparsanız, bazıları saçınızın o kadar yavaş büyüdüğünü fark edebileceğinize inanıyor.Ağdadan farklı olarak, saçınız başarılı bir şekilde epilasyon yapabilmek için oldukça kısa, yaklaşık 1/8 inç uzunluğunda olabilir.

Genelleme yapılırsa epilasyon, 5-8 hafta aralıklarla 6-8 seans alınması istenmeyen tüylerin yok edilmesi için önemli bir etki yaratacaktır.

Epilasyon yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli husus, işlem gören bölgenin güneş ışını ya da solaryum gibi UV ışınlardan uzak tutulmasıdır. Mecbur kalındığında yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır ve nemlendirilmelidir. Uygulama sonrası çok sıcak su değdirilmemeli ve bölgeye nazik davranılmalıdır. Epilasyon işleminden sonra bölge bir süre kaşınmamalı, keselenmemeli, aşındırıcı ürün sürülmemeli ve peeling yapılmamalıdır.

Yüz epilasyonu sonrası fondöten yada BB krem gibi ürünlerden uzak durulmalıdır. İşlem sonrası soğuk kompres uygulamasında da fayda vardır. Ayrıca epilasyon sonrasında kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmeli, tıraşlama ya da ağda yapılmamalıdır. 24 saatten önce, cildiniz hala çok hassas veya batık tüylere eğilimli olabilir, bu nedenle cildi toplamamaya, pul pul dökmemeye veya başka bir şekilde ağırlaştırmamaya dikkat edin.