Ümraniye Epilasyon , Epilasyon fiyatları Ümraniye


Ümraniye Epilasyon

Epilasyon Nedir?

Epilasyon, istenmeyen tüylerin yok edilmesi için kullanılan diğer tüm bilindik yöntemlerin dışında oldukça acısız ve kalıcı çözüm sunan modern bir uygulamadır. Cihaz ışınları kullanılarak yapılan bu uygulamadaki asıl amaç, deri üstündeki tüyleri değil, deri altında kalan kıl köklerini yok etmektir. Tüylerin büyümesinde etkili olan kök hücrelerinin işlevi bu işlemle kasıtlı olarak durdurulur. Bu sayede kıllar deri üstünde tekrar belirmez.Erkek Epilasyon ve kadın epilasyon teknikleri birbirine benzese de erkek epilasyon için özel teknikler ile ilgili sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemi öncelikle mevcut tüylerin iki ya da üç gün önceden jilet yardımıyla kısaltılması ile başlar. Daha sonra cihaz kullanılarak işlem görecek bölgedeki kıl kökleri taranır. Cihazın yaydığı cihaz yaydığı ışın, kıl köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti aracılığıyla emilir ve bu sayede kıl köklerinin büyümesi durdurulur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, uygulamaya başlamadan önce cihaz değerlerinin işlem görecek bireyin ten ve tüy rengine ayarlanmalıdır. Kişiye en uygun dozun belirlenmesi, epilasyondaki başarının önemli bir noktasıdır.

Epilasyon Zararları Var Mıdır?

Epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği husus yan etkilerinin olup olmadığıdır. Epilasyonun bilimsel olarak kalıcı bir yan etki göstermediği kanıtlanmıştır. Lakin işlem gören bölgede kısa süreli yanma, kızarıklık ya da ödem görülebilmektedir. Bu yan etkiler çoğunlukla geçici ve zararsızdırlar. Halk arasında yayılan kansere sebep olduğu söylentisi asılsızdır. Ayrıca epilasyon işlemi yapılmadan önce hormon testi yaptırmak önemlidir. Herhangi bir hormonal bozukluğu olan bireylerde epilasyon işlemi sakıncalı olabilir. Son olarak, yan etkilerin uzun süreli görülmesi durumunda doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Epilasyon; yüz, boyun, ense, koltuk altı, omuzlar, göğüs bölgesi, sırt, bel, gövde, kalça, genital bölge ve bacaklara uygulanmaktadır. Modern epilasyonun geliştirilmesiyle birlikte burun içi ve kulak içine de uygulanabilmektedir. Hassas dokuya sahip olması nedeniyle göz ve kaş bölgesine uygulanması sakıncalıdır.


AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

Vücutta çıkan istenmeyen tüyler için uygulanan epilasyon, genel anlamda her cilt tipine ve her yaşa uygulanabilir. Tüylenme, ergenlik çağındaki bireylerde aktif hormonal uyarı nedeniyle oluşuyor ve bu zaman zaman bazı problemlere sebep olabiliyor. Çocukluktan yetişkinliğe geçiş evresi olan ergenlikte kıl köklerinin, kılların çoğalması ve büyümesinde etkili olan androjen hormonlarına duyarlılığı fazla oluyor. Bu yüzden ergenlik çağındaki bireylere yapılan epilasyon hormon üretimi fazlalığından geç etki edebiliyor. Yine de 16 yaşını geçkin tüm bireylerde hormon testi sonrası tedavi başlanabilir.

Epilasyon işleminden sonra kısa süreli kızarıklık, yanma ya da ödem oluşması beklenen bir yan etkidir. Uygulama sonrasında uzman kişilerin tavsiyeleri dinlendiği ve işlem gören bölge güneşten korunduğu sürece iz kalması beklenmez. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, epilasyon yaptırılacak yerin güvenilirliği'dir. Kalıcı makyaj görünümüne epilasyon katkısı da olumlu olmaktadır.

Gözle görülür sonuçların alınması kişinin kıl ve cilt tipine, cilt rengine, yaşına, hormonal düzenine, kullanılan ilaçlara göre değişmektedir. Kıl ve cilt tipine uygun dalga boyu bulunarak doğru uygulama tercihinin keşfedilmesi alınacak sonucu hızlandıracaktır. Genelleme yapılırsa 5-8 hafta aralıklarla 6-8 seans alınması istenmeyen tüylerin yok edilmesi için önemli bir etki yaratacaktır.

Epilasyon yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli husus, işlem gören bölgenin güneş ışını ya da solaryum gibi UV ışınlardan uzak tutulmasıdır. Mecbur kalındığında yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır ve nemlendirilmelidir. Uygulama sonrası çok sıcak su değdirilmemeli ve bölgeye nazik davranılmalıdır. Bölge bir süre kaşınmamalı, keselenmemeli, aşındırıcı ürün sürülmemeli ve peeling yapılmamalıdır. Yüz epilasyonu sonrası fondöten yada BB krem gibi ürünlerden uzak durulmalıdır. İşlem sonrası soğuk kompres uygulamasında da fayda vardır. Ayrıca kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmeli, tıraşlama ya da ağda yapılmamalıdır.