Ümraniye Lenfatik Drenaj

Lenfatik Drenaj Nedir?

Vücuttaki lenfatik sistem, ödem toplayan, doku ve hücrelere besin taşıyan kan dolaşımını ifade eder. Lenfatik sistem, vücuttaki atıkları ortadan kaldırır. Aktif ve sağlıklı bir lenf sistemi bunu gerçekleştirebilmek için düz kas dokusunun hareketlerini kullanır. Lenfatik drenaj işlemi ise direkt sinir sistemine etki eder ve kişilere birçok fayda sağlar. Lenfatik drenaj nedir genel olarak baktığımız zaman çeşitli nedenlerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bazı organ sistemlerinin çalışmasını ve bağışıklık sistemini düzenler. Bu sebeple zaman zaman lenfatik drenaj hizmeti almak, sağlık ve fiziksel görünüm açısından oldukça avantajlıdır.

Lenfatik Drenaj Cihazı Nedir?

Lenfatik drenaj cihazı işlevi, vücutta bulunan hücreleri besleyen sıvının dolaşımını hızlandırmaktır. Böylece boşalan yağ hücresi, bölgelerin görünümünde sıkılaşma ve düzelme sağlar. Aynı zamanda kas sisteminde olumlu bir etkiye sahiptir. Lenfatik drenaj cihazı sayesinde yapılan her hareketle damarlardaki lenfatik akış itilir. Fazla kilolardan şikayetçi olanlar, vücutta devamlı ödem sorunuyla uğraşanlar, selülit gibi problemlerden yakınanlar lenfatik drenaj hizmeti alabilir. Lenf drenaj öncesi sonrası etkilerine baktığımız zaman, bu uygulamaya giren kişilerin %90’nında gözle görülür bir fark görülmektedir.

Lenfatik Drenaj Nasıl Yapılır?

Lenfatik drenaj işlemi, bu alanda eğitim almış profesyoneller tarafından yapılır. Bu işlemin diğer masajlardan ayırt edici özelliği farklı bir ürün kullanılmadan yapılmasıdır. Lenfatik drenaj işlemi diğer masajlara oranla kendi içerisinde sürekli tekrar eden hafif hareketlerden meydana gelir. Lenfatik drenaj masajı, vücudun uzuvlarından kalbe doğru lenf akışını takip eder ve tek yönlü şekilde yapılır. Lenfatik drenaj masajı sonrasında ise diğer masajlardan farklı şekilde cilt kırmızı rengine dönüşmez, çünkü hafif yapılan bir masaj yöntemidir.

Lenfatik Drenaj İstanbul

Lenfatik drenaj, basınç etkili bir cihaz yardımıyla vücuda masaj uygulayan bir sistemdir. Lenfatik drenaj İstanbul hizmetleri ile birçok avantaj elde etmek mümkündür. Kişilerin damarlarında biriken sıvı vücuttan daha kolay şekilde atılır ve klinik anlamda faydaları kanıtlanmıştır. Herhangi bir riski bulunmaz.  Bunun yanı sıra lenfatik drenaj özellikle İstanbul’da sıklıkla araştırılan bir hizmettir. Lenf drenaj faydaları şu şekilde özetlenebilir:

  • Lenf drenaj masajı, travma ve ameliyat sonrasında önerilen bir tekniktir. Lenf sisteminde ödem atmak için kullanılır.
  • Lenfatik drenaj masajı, kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirir. Tekrarlayan enfeksiyonlar, grip, nezle, üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelir.
  • Hamilelik öncesi ve sonrasında dolaşımın hızlanması, gelişim sürecini daha rahat geçirebilmek adına yardımcı tekniklerden birisidir.
  • Lenfatik drenaj, cildin canlanması ve sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Ciltteki karışıklıkları açar, cilt lekelerine ve yara izlerini hafifleterek cildin gençleşme ve iyileşme sürecine destek olur.
  • Vücuttaki gerginliğin atılmasını desteklerken hazımsızlık ve kabızlık sorunu yaşayanların metabolizmasını hızlandırır.
  • Lenfatik drenaj masajı, vücuttaki kolajenleri uyarır. Bu sebeple ciltte gençleşme, ince çizgilerde azalma sağlanır.

Lenfatik drenaj, kolay uygulaması ve hızlı etki gösteren bir sistem olmasıyla birlikte sıklıkla kullanılır. Genel olarak dolaşım sistemi düzenleyici etkileri ve tedavi edici sistemiyle sıklıkla tercih edilir. Hatta sadece güzellik değil, rutin sağlık alışkanlıklarına eklenmesi önerilen yöntemler arasındadır.

Lenfatik drenaj egzersizi, vücuttaki ödemin atılması için yapılan hareketlerdir. Günlük olarak belirli saatlerde ve düzenli şekilde yapılan bu egzersizler sayesinde vücutta biriken ödem atılır. Üstelik kişiler sağlıklı beslenme düzeniyle birleştirdikleri zaman fiziksel olarak gözle görülür bir incelme yaşar. Evde lenf drenaj masajı yapılabilir ancak en doğru ve en etkili yöntem için lenf cihazı desteği almak daha avantajlıdır.

Lenfatik drenaj işlemi, uzman gözetiminde yapılan ve kan dolaşımını artırarak bölgesel zayıflamaya katkı sağlayan bir hizmettir. Ödemin oluştuğu bölgelere lenf cihazı ile beraber güçlü basılarla masaj yapılır. Kaslar rahatlar ve gevşer aynı zamanda kan akışı hızlanır. Böylece vücut daha kolay bir şekilde ödem atar.