dudak renklendirme nasıl yapılır ? Dudak renklendirme fiyatları , kalıcı dudak renklendirme

Dudak Renklendirme

Her bayan güzeldir, fakat bazen bu güzelliği ortaya çıkarmak için bazı bölgelerin daha belirgin ve dikkat çekici uygulamalara ihtiyacı vardır.

Kadın yüzünde ilk olarak göze çarpan bölge dudaklardır. Her yüz tipi farklı dudak yapısına sahiptir. Kimi yüzde dudaklar daha ince ve zarif olurken, kimisinde de daha dolgun ve kalın olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pembe ve kırmızımsı bir doğal renge sahip olan dudaklar pek çok etkenlerden dolayı canlılığını yada renk pigmentlerini kaybedebilmektedir. Dudak Pigmentasyonu uygulaması ile yeniden doğal ve canlı renk görünümüne kavuşan dudaklar, her zaman bakımlı ve dikkat çekici görünecektir.

Dudak Renklendirme Yaptıranlar arasında en çok çalışan bayanlar dikkat çekmektedir. Sosyal bir ortamda olmalarından ötürü her daim bakımlı ve özenli görünmesi gereken çalışan bayanlar bu uygulama ile makyaj yapma ve tazeleme gereksinimlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Doğal Dudak Renklendirme işleminde, doğal kök boyalardan elde edilen pigmentler, micro iğneler yardımı ile dudak çevresine ve içine enjekte edilmektedir. İnce dudakların daha da dolgun görünmesi için dudak çevresini aşan kontürlerde uygulanarak, daha dolgun ve belirgin dudaklara sahip olunabilir.

Kişinin tercihine bağlı Dudak Renklendirme Renkleri, pembe tonları ile kırmızı tonları arasında tercihe bağlı değişkenlik göstermektedir.Güzel bir gülüş, etkili bir konuşma için dudakların önemli olduğu unutulmamalıdır.

Dudak Renklendirme ve Dudak Kontürü Nedir?

Kişiye özel, tek kullanımlık mikro iğneler yardımı ile doğal renk piğmentlerinin dudak çevresi boyunca enjekte edilmesi, talebe bağlı olarak renk uygulaması yapılmasıdır. Kalıcılığı 18 ile 36 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Uygulama sonrasında kabarma ve döküntüler cilt tipinin hassasiyetine göre belirebilmektedir fakat korkulmamalıdır ki bu kalıcı bir durum değil, renk pigmentlerinin deri altında belirmeye başladığının bir göstergesidir.

Dudak Renklendirme Kalıcı mı?

Her kadının kendine has bir dudak yapısı ve rengi vardır fakat hormonal yada çevresel etkenlere bağlı olarak bu renkler zamanla solgun ve bakımsız bir hale gelebilmektedir.

Kozmetik sektöründe hızla yayılan ve pek çok kadın tarafından benimsenen kalıcı makyaj uygulamalarında dudak renklendirme işlemi her geçen gün popülaritesini artırmak da, yaygın olarak kullanılmaya başlanmaktadır.

Dudak pigmentasyonu uygulama yapıldıktan bir hafta sonra canlı ve doğal görünümü ortaya çıkmaya başlamaktadır. Çok derine inmemek kaydı ile deri altına enjekte edilen renk tonu, 18 ile 36 ay arasında kalıcılığını koruyabilmektedir.

Dudak Renklendirme Kimlere Yapılmaz?

Hassas cilt tipine sahip ve alerjen etki gösteren ciltlere uygulanması sakıncalı olan dudak renklendirme uygulamaları, bunun nazarında 18 yaşını doldurmuş tüm sağlıklı bireylere uygulanabilmektedir. Psikolojik olarak bir rahatsızlığı bulunmayan, tamamen kendi öz iradesi ile bu işlemin uygulanmasını isteyen herkes tarafından tercih edilebilmektedir.

Acı Hissedilir mi?

Deri altına iğne yardımı ile renk uygulaması yapılması akıllarda ağrı ve acı duyma refleksini geliştirebilir. Fakat alanında uzman ve tecrübeli eller tarafından uygulanan dudak renklendirme de ağrı yada acı hissedilmemektedir.

İyileşme Süresi Nedir?

Unutulmamalıdır ki deri altına yerleştirilen renk pigmentasyonlarında bir oturma süreci bulunmaktadır. Cildin rengi benimsemesi ve istenen doğal rengine kavuşması için bir hafta ile 15 gün arasında bir süreye ihtiyaç vardır. Uygulama sonrası görülebilen kabarma ve kabuklanmadan sonra renk istenen tonunda görülmeye başlanmaktadır.

Yalnızca dudağın hatlarını belirginleştirmek ve rengin doğal dengesini ortaya çıkarmak olan Dudak pigmentasyonu sonrasında gidilecek mekanın yada giyilecek kıyafetlerin konseptine uygun yeniden makyaj uygulaması yapılabilmektedir.

Uzmanların tercihi doğal renk tonunu ortaya çıkarmak olan dudak pigmentasyonunda kişini tercihine bağlı renk tonları uygulanabilmektedir.

Tamamen bitki köklerinden oluşan renk tonlarının kullanılmasından dolayı, uygulanan renk, yüzde sırıtmayan, doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Uygulama yapıldıktan sonraki ilk bir hafta, şişlik ve kabarcıklar için doğal nemlendirme ürünlerinin kullanımı önerilmektedir.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dudakların su ve kimyasal ürünler ile temasından kaçınmaktır. dokunulmaması, oynanmaması gerektiği gibi, baharatlı ve acı yiyecek tüketiminden de kaçınılması gerekmektedir.