bayan epilasyon , özel bölge epilasyon

Bayan Epilasyon

En iyi Bayan Epilasyon hizmetleri için Leman Demir Güzellik! İstenmeyen tüylerin teknolojik bir yöntemle ortadan kaldırılması yada minimum düzeye indirilmesi olan epilasyona en çok kadınlar rağbet göstermektedir. Genel olarak dış görünüşe önem veren kadınlar için tüyler korkulu rüyadır. Son dönemlerde güvenilirliğinin ve etkinliğinin kanıtlanması ile birlikte oldukça rağbet görmeye başlayan epilasyon, bölgesel yada Bayan Tüm Vücut Epilasyon uygulaması olarak yapılabilmektedir.

İster tüm vücut, dilenirse kadın sırt epilasyon olarak da uygulanabilen bu yöntem, kadınlarda daha çok kol, bacak, koltuk altı ve genital bölgelere uygulanmaktadır.

Epilasyon işlemine yeni başlayanlar işlem sırasında biraz rahatsızlık hissedebilirler. Epilasyon sırasında, seans ilerledikçe azalacak olan bir karıncalanma hissi hissedilebilir. Sanıldığı kadar acı verici değil. Ancak kişilerin tolerans seviyelerine bağlı olabilir. Daha hassas bölgelere epilasyon yaparken, herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için daha düşük bir hız seçmeniz önemle tavsiye edilir.

Çok bilinmemekle birlikte son dönemlerde kısa saçların moda olmaya başlaması ile birlikte Ense Epilasyon Kadın içinde bir gereklilik haline gelmiş, böylelikle epilasyon çok yönlü ve işlevsel olarak tüm vücut bölümlerinde uygulanmaya başlanmıştır.

18 yaşını dolduran ve cildiye olarak bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilen bu yöntem, güçlü cihaz ışınlarının ağrısız ve acısız kıl köklerine nüfuz ederek, zamanla kurumasına ve yok olmasına dolayısızyla o bölgenin tüylerden kurtulmasına imkan tanımaktadır.

Bayanlarda Epilasyon Yapılan Bölgeler

Genel olarak ince tüy yapısına sahip olan kadın vücudunda epilasyon yapılmaya ihtiyaç duyulan bölgeler, kişinin beklentisi ve talebi doğrultusunda belirlenmektedir.

 • Bıyık, çene ve alın bölgesi
 • Yüz
 • Kaş
 • Boyun
 • Gögüs bölgesi ve ucu
 • Göbek
 • Bacak ve basen bölgesi
 • Ön kol ve arka kol.
 • El üzeri
 • Ayak üzeri
 • Ense bölgesi
 • Bikini bölgesi
 • Bel üzeri bayanlarda bölgesel olarak uygulanan alanlardır.

Epilasyonda Başarıyı Etkileyen Faktörler

İstenmeyen tüyler için çok değerli olan zamandan tasarruf sağlayacak en yeni ve etkili yöntem olan epilasyon ile artık ağrısız ve acısız istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Kişiye özel seans aralıkları ve süreleri ile uygulanan epilasyon yönteminde bu nedenle her kişide aynı sürede başarı sağlanamamakta yada gecikmeler yaşanabilmektedir.

Uygulanan bölge, kıl miktarı, kıl tipi ve rengi bayan epilasyonda başarıyı etkileyen faktörler arasındadır. Bunu yanı sıra;

 • Karar verilen başlanan epilasyon bölgelerine düzenli olarak verilen randevu sürecinde mutlaka gidilmeli
 • Epilasyon süreci boyunca kıl yada tüyleri kökünden almadan, tıraşlama yöntemi ile temizlenmelidir.
 • Epilasyon yaz mevsiminde yapılacak ise cilt direk güneş ışınlarından korunmalı ve yüksek korumalı güneş kremi kullanılmalı.

Epilasyon Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Kişiye göre değişen epilasyon süreci, her insanda aynı sürede etki göstermemektedir. Her bayan epilasyon seansından sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Seanstan sonra, banyo için bir gün beklenmesi, kıl köklerine uygulanan ışınların etkinliğini gösterebilmesi açısından önemlidir.

Bunun yanı sıra duş sırasında kese yapmak yada aşındırıcı peeling uygulamalarından kaçınmak gerekmektedir. Bayan Epilasyon sonrası denize gitmek yada güneşlenmek gibi direk güneş ışığına maruz kalacak aktivitelerden kaçınmak gerekmektedir.

Hiç şüphe yok ki, yüz tüyleri, özellikle de bir kadınsanız tam bir baş belası. Ondan kurtulmak göz korkutucu olabilir. Ve her şeyi denediyseniz, belki de çözüm olarak yüz için bayan epilasyondur. Hassas bir cilt tipi olmasından ötürü, yüz bölgesinde en etkili ve sorunsuz epilasyon çeşidi buz epilasyon uygulamasıdır.

Erkeklere nazaran daha ince tüy yapısına sahip olan kadınlar vücudunun herhangi bir bölgesinde beliren tüyler için bayan epilasyon yaptırabilir. Tüm bacak, koltuk altı, genital bölge, kaş,çene, boyun, kol ve göbek çevresi en çok talep edilen bölgeler arasındadır.

Bayan epilasyonda tan renginin önemi var mıdır? Gün geçtikçe daha inovatif bir hal alan epilasyon cihazlarına artık ten renginin bir önemi kalmamıştır. Daha eski model tiplerinde önemli olan bu kural, yeni nesil cihazlarda sorun olmaktan çıkmıştır.

Kadınlarda Bayan Epilasyon; Kol, bacak, basen, koltuk altı, genital bölge, boyun, çene, dudak üstü, kaş ve yüz.

Erkeklerde Epilasyon; Kaş,omuz, sırt, boyun, gögüs isteğe bğlı olarak tüm vücut bölgesine de yapılabilmektedir.

12 yaşını doldurmuş, gebelik riski yada herhangi bir cilt problemi yada hastalığı olmayan sağlıklı kadın, erkek her birey bayan epilasyon yapılabilmektedir.