Ümraniye Kirpik Lifting | Leman Demir

Ümraniye Kirpik Lifting

Ümraniye kirpik lifting salonumuz ve uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Kirpik Lifting

Kalıcı makyaj kategorisinde yer alan bir başka güzellik uygulaması da Kirpik Liftingtir.

Kirpiklerin doğal yağlar ve proteinlerle maskelenerek, daha uzun ve kıvrımlı hale getirilmesi anlamına gelen bu uygulama, kirpiklerin daha dolgun, daha kıvrımlı ve daha uzun görünmesini sağlamaktadır.Kaş laminasyonu ile birlikte bakışınızdaki etkileyici değişime hayran kalacaksınız.

Yüzün anlam ve ifadesi olan gözleri çekici kılan kirpiklerin, her daim bakımlı ve göz alıcı görünmesini sağlayan bu uygulama ile sürekli kozmetik malzeme kullanmak zorunda kalmadan, kendi doğal  uzun ve kıvrımlı  kirpiklerinizi kullanma avantajı yakalayacaksınız.

Kirpik diplerine uygulanan hidrolize keratin maskesini, uca doğru bir aparat yardımı ile uygulayarak, istenilen uzunluk ve kıvrımlıkta tasarlanabilen kirpikler, aksi bir işlem gerçekleşmediği sürece 2-3 ay arasında kalıcılığını korumaktadır.

Kirpik lifting nedir?

Doğal kirpiklerin, takma kirpik etkisi gösterecek görünüme kavuşturulması için uygulanan bir kalıcı makyaj yöntemidir.

Bu teknikle, keratin bazlı, doğal solüsyonların yardımı ile kirpikleri hem uzun hem de daha kıvrımlı bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Daha hacimli, daha sık ve uzun kirpiklerin bakışındaki derinliğe hayran bıraktıracak derecede göz alıcı bir hale dönüşen bu uygulama ile kirpiklere devamlı rimel uygulaması yapmaya gerek kalmadan, rimel etkisinde bir kirpik kullanmanın kolaylığı ve rahatlığı yakalanmış olmaktadır.

Kirpik lifting nasıl yapılır?

Kişinin talepleri doğrultusunda, kirpik uzunluğu için s-m-l kategorilerinden biri seçilmektedir.

Bu kategoriler kirpiğin istenilen uzunluğa kavuşturulması için oluşturulmuştur.

s-m yada l boyutlarından birine karar verildikten sonra, göz kapağının üzerine yerleştirilen pedlere kirpikler tek tek, birbirinden ayrıştırılarak yapıştırılmaktadır.

Bu işlem için özel olarak hazırlanan solüsyon ve maskeler sıra ile kirpiğe uygulanarak bekletilmektedir. İşlem sonunda pedler göz kapağından çıkarılmasıyla, kirpik doğal, hacimli ve kıvrımlı görünümüne kavuşmuş olmaktadır.

Kirpik lifting kalıcılığı ne kadar sürer?

Standart olarak bu işlem 2 ile 3 ay arasında kalıcılığı gözlemlenmiştir. Fakat belirli aralıklarla tekrarlandığı takdirde ilk günkü göz alıcılığını ve zarafetini korumaktadır.


AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

18 Yaşını doldurmuş, gözünde herhangi bir hastalık yada cildi problem olmayan, başka uygulama ile kirpikleri zarar görmemiş olan, bir rahatsızlık sonucu yada gördüğü bir tedavi ile kirpikleri dökülmemiş olan herkese uygulanabilir.


Tedbir amaçlı 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilmektedir.

Gözünde yada göz kapağında cildi bir rahatsızlık bulunan (arpacık, kirpik dökülmesi), muayyen döneminde olan kişilere, Gözlerinden alerjik reaksiyon yaşayan kişilere ve hamilelere yapılmaması önerilmektedir.

Uygulama yapıldığı andan itibaren göz ve kirpiğe herhangi bir cisim ile müdahale edilmemeli, ovuşturulmamalı, makyaj yapılmamalı, 1 gün su ile teması engellenmelidir. Kirpik liftingi için güzellik salonu tarafından profesyonel destek de alabilirsiniz.

Kirpik lifting uygulaması doğal yağlar ve vitaminler ile gerçekleştirilen bir işlem olduğu için hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur.

İlk bir kaç gün süre içerisinde özellikle kalıcı rimel uygulamasından kaçınmak gerekmektedir. Bir haftadan sonra normal makyaj ve rimel kullanımına başlanabilmektedir. Temizleyici olarak da yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı ürünler tercih edilmelidir.