Yüz Epilasyon

Yüz epilasyon, yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Çene, bıyık ve favori bölgelerinde büyüyen istenmeyen tüyler vücudumuzda en hızlı uzayan ve bitmesi en zor olan hormonal bölgelerden biridir. Yüz bölgesi olmasından dolayı genellikle ağda ve cımbız alma gibi yanlış yöntemler kullanılmakta ve bu yöntemler kökleri daha da güçlendirmektedir. Eğer yüz bölgenizde epilasyona ihtiyacınız varsa ve kalıcı çözüm istiyorsanız buz epilasyon en etkili yöntemlerden biridir.

Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Yüz epilasyon uygulaması diğer bölgelere yapılan uygulamalardan farklı bir uygulama değildir. Fakat yüz bölgesindeki kıl kökleri diğer bölgelere göre daha derinde yer almaktadır. Ayrıca yüz bölgesi vücudumuzdaki diğer bölgelere nazaran daha duyarlı ve hassastır. Bu yüzde buz epilasyon uygulaması uzman kişiler ve uygun cihazlar ile yapılmalıdır.

Buz Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Yüz bölgesine epilasyon yapılmadan önce seansların daha verimli geçmesi adına ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için uygunlanması gereken bazı adımlar vardır. Bunlar;

  • Yüz epilasyonu yapılmadan önce, bir ay boyunda ağda, cımbız vs. işlemler kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü bu uygulamalar kılları kökünden alır ve buz epilasyon cihazı atışlarda kök göremez.
  • Yüz epilasyonu öncesi cildin bronzlaşmaması ve güneş yanığı olmaması gerekmektedir.
  • Çok uzamış tüyler, profesyonel ekip eşliğinde kısaltılmalıdır. Çünkü buz epilasyon gelişim aşamasındaki tüylerde daha da etkindir.
  • Yüz bölgesindeki kıllar kesinlikle jiletle alınmamalıdır.
  • Yüz epilasyon öncesi uygulanacak olan bölgeye o gün içerisinde herhangi bir makyaj malzemesi veya kimyasal bir ürün kullanılmamalıdır.

Yüz Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Yüz bölgesine uygulanan epilasyonların kaç seans süreceği kıl yoğunluğu ve yapısına göre değişmektedir. Yüze uygulanan epilasyonlarda en etkili yöntemlerden biri olan buz epilasyon 8 ile 10 seans arasında kesin sonuç vermektedir. Seans süreleri genellikle 1 veya 2 aydır.

Yüz Epilasyon

Ümraniye yüz epilasyon, kullanılan son teknoloji ürünleri sayesinde vücudumuzun en önemli ve ön planda bulunan bölgesi olan yüz bölgesinde en etkili yöntemdir. Hormonal durumlardan dolayı yüz bölgesinde bazen sakal şeklinde tüylenmeler meydana gelmektedir. Bu durumun öncelikle hormonal bozukluklardan kaynaklanmadığından emin olmak gerekmektedir. Hormonal bir bozukluk yok ise buz epilasyon yöntemi en etkili yöntemdir. Ayrıca uygulanan soğuk jel ile birlikte cihazda bulunan soğuk üfleyen başlık sayesinde acı ve ağrı hissedilmeyecek derece azalmaktadır. Kıl köklerine verilen ısı kıl köklerini yakarak uzun süre çıkmasını engeller. Hızlı uygulanması sayesinde seans süresi kısadır.

Buz epilasyon, son teknoloji ürünler kullanılarak yapılan epilasyon çeşididir. Bu cihazlar her bölgedeki kıl yapısına ve her cilt tipine uygun olarak üretilmektedir. Uygulanan bütün diğer epilasyon yöntemlerinden en uygun, en etkili, en acısız ve ağrısız bir işlemdir. Acının en az hissedilmesi için kendini soğutan buz başlığı sayesinde ve işlem sırasında uygulanan soğuk jel ile acı neredeyse hissedilmemektedir.

Ümraniye güzellik salonu, uygulanan bütün işlemlerde son teknoloji ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Profesyonel çalışanları sayesinde müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmakta ve cildin ihtiyacına en uygun çözümler sunulmaktadır.

Ümraniye protez tırnak, sıkça tercih edilen yapay tırnaktır. Sıkça tercih edilmesinin sebebi doğal görünümü ve estetik görünümüdür. Doğal tırnak görüntüsünden hiçbir farkı olmayan protez tırnak rahat uygulanması ve kalıcılığı sayesinde müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutar. Kaliteli malzemeler kullanarak yapılan işlemlerde kendi tırnağınız hiçbir şekilde zarar görmemektedir. Hava alması sayesinde tırnaklarda kesinlikle zarar vermez. İstenildiği zaman takılıp istenildiğinde tekrar çıkarılabilmektedir. Uzun süre kullanıma uygun olan protez tırnaklar kadınların vazgeçilmezi haline gelmektedir.