Pasif Jimnastik

Ümraniye Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik nedir?

Gelişen teknoloji estetik ve güzellik sektörünü de yeni yöntem ve uygulamalarla buluşturmuş, ameliyatsız, ağrısız, acısız tekniklerle bölgesel incelme ve yağ yakma atık hayal olmaktan çıkmıştır.

Her geçen gün yeni bir cihaz ve yeni bir uygulama ile kadınların güzelliklerine güzellik katmaya devam eden bu uygulamaların son trendi Pasif Jimnastiktir.

Bölgesel incelme uygulamalarında oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran ve tanınmaya başlanmasıyla birlikte de geniş kitlelerce aranan yöntemler arasına giren Pasif jimnastik, günlerce diyet, saatlerce spor yapmadan, tembelleşen kasların çalıştırılması, kalınlaşan bölgelerin inceltilmesi işlemidir.

30 dakikalık uygulama ile 10 seans gibi kısa bir sürede, etkisini göstermeye başlayan ve bu başarısını da cilt altına yaydığı yağ parçalayıcı ve sıkılaştırıcı elektrik akımından alan Pasif Jimnastik, kilo kontrolü ve zayıflama yöntemlerinin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmış bir tekniktir.

Yağlanma ve kalınlaşmanın yoğun olduğu bölgelere bağlanan pedler üzerinden verilen elektrik akımı ile kasların işlevselliği artırılarak, enerji tüketmesi ve yağ yakması sağlanması şeklinde tedavi uygulanmaktadır.

45 dakikalık uygulama sonrasında 2 saatlik sporla yakılan efora eşdeğer kalori yakımı sağlanmaktadır.

Seans bitiminde kişide 1 maksimum 2 beden incelme gözlenmektedir. Tabiki beslenme ve aktiviteler ile bu uygulama desteklendiğinde daha etkili sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Pasif jimnastik ne işe yarar?

Bölgesel zayıflama ve incelme aşamasında, kasların güçlendirilmesi ve biriken yağların parçalanması için cilde verilen zararsız elektrik akımı ile ağrısız, acısız ve zahmetsiz olarak incelmenin adı olan Pasif jimnastikle, vücudun herhangi bir bölgesinde (kadınlarda özellikle bel, basen, kol ve bacaklarda ) biriken yağ tabakasının, parçalanarak yok edilmesi ve o bölgenin zayıflayarak incelmesi aşamasında kullanılmaktadır. 

Avantajı, sporla çalıştırılması zor bölgedeki kasların, bu frekanslarla harekete geçirilerek çalıştırılmakta ve biriken yağ tabakasının incelmesine zemin hazırlamaktadır.

Pasif jimnastik kimlere yapılır?

Bu uygulama yöntemi; 18 yaşını doldurmuş, vücudunun herhangi bir bölgesinde (göbek, bel, basen, bacak, kol, kalça) aşırı derecede yağlanma olan, hem görsel hem de fiziksel olarak kişiyi rahatsız eden görüntüye sahip herkese güvenle uygulanabilmektedir.Ayrıca pasif drenaj da tercih edilebilir.

Kişiye özel yapılan vücut analizinden sonra, uygulanacak bölge, tedavi süresi ve seans miktarı belirlenmekte, düzenli olarak aralıksız tedaviye geçilmektedir.

Standart olarak haftada 2 gün 10 seansta fark edilir düzeyde incelme görülmektedir.

Bu yöntem çalışması zor olan kasların, radyo dalgaları ile uyarılarak harekete geçirilmesini, enerji ve yağ yakmasını sağladığı için spor ve beslenme ile desteklendiğinde 10 seansta 2 bedene kadar zayıflama gözlemlenmektedir. 

Öncelikle yağlanmanın yoğunlukta olduğu bölgelere, kasların harekete geçmesini sağlayacak frekansın verilebilmesi için  pasif jimnastik cihazının pedleri bağlanmaktadır.

Düşük voltajlı frekans kablolar vasıtası ile cihazdan pedlere aktarılmaktadır.

Vücutta herhangi bir ağrı yada yanma hissi uyandırmadan basit titreşim hareketleri ile kasların çalıştırılması sağlanmaktadır.


Zararsızda olsa vücuda verilen radyo frekans dalgaları, hamile ve kalp pili kullanan hastalarda nasıl bir yan etki göstereceği bilinmediği için tedbir amaçlı uygulanmamaktadır.