Epilasyon Nedir?

Epilasyon işlemi, vücutta istenmeyen köklerin lazer ışın yardımıyla yok edilmesidir. Aynı zamanda epilasyonun dermatolojik etkisi kabul edilmiştir ve zararsız bir işlemdir. Bununla beraber epilasyon, istenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilen yöntemlerdir. Koltuk altı, yüz, ense, tüm bacak, genital bölge, göbek, sırt, el ve ayaklar istenmeyen tüyler için mükemmel bir çözümdür. Epilasyon yönteminde kıl köküne direk etki edilirken hedef seçici olarak ısıtma yapar ve kıl köklerindeki hücreler yakılarak hasara uğratılır.

Epilasyon Kalıcı mı?

Lazer epilasyon çeşitleri kendi içerisinde farklı kalıcılık oranlarına sahiptir. Bu noktada en fazla öne çıkan ve herkesin tercihi buz epilasyon yöntemidir. Eğer yaşam boyu herhangi bir sağlık problemi ile birlikte hormonsal yapınızda bir değişiklik oluşmuyorsa sonuçlar kalıcı olarak görülmektedir. Profesyonel düzeyde yapılan epilasyon yöntemi ile birlikte kalıcı bir sonuç görmeniz mümkündür. Kalıcı sonuca ulaşmak için ortalama olarak 6 ila 12 seans epilasyon hizmeti alabilirsiniz.

Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Epilasyon işlemi ergenlik sürecini tamamlamış, kıllarından kurtulmak isteyen herkes için uygundur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu tüylerin açık renkli yani pigmentinin az olduğu durumlardır. Açık renkli kıl yapısı lazer epilasyondan etkilenmez. Bunun dışında göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon yapmak mümkündür. Aynı zamanda her seansın süreci farklıdır ve bu süre kapsamında epilasyonda kullanılan cihazın özellikleri, etki süresini değiştirebilir. Genel olarak epilasyon yöntemleri herkese hitap eder.

Lazer Epilasyon Yöntemi Nasıl Yapılmaktadır?

Lazer epilasyon yaptıranların yorumları ve tecrübeler incelendiği zaman özellikle buz epilasyon yönteminin acısız ve hızlı sonuç veren bir sistem olduğu görülüyor. Bunun dışındaki yöntemler kendi içerisinde farklı yapılış yöntemlerine sahiptir. Ancak temelde kıl köklerinin yıpratılması ve genelinde lazer ışınları ile kıl kökünü yakma tekniğine dayanıyor.

Epilasyon uygulaması, uzman personellerin uygulama yapılacak olan bölgeyi cilt ve kıl tipine göre inceleyerek değerlendirmesi ile başlamaktadır. Epilasyon cihazında üretilen lazer ışınları bir el aleti yardımıyla direk cilde uygulanır. Her seferinde tek atışlar yaparak bölge taranır. Buz epilasyon işlemi sırasında cihaz yolu ile verilen soğutma sistemi sayesinde acı durumu oluşmaz. Bu yöntem sayesinde kızarıklık ve ödem gibi durumlarda olmaz. Bu sebeple acı eşiği düşük olanlar genellikle buz epilasyon yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Lazer epilasyon fiyatları 2024 fiyatları belirlenirken lazerin yapılacağı bölge ve seans süreci göz önüne alınır. Kıl kökü ısıtılarak köklerdeki hücreler imha edilir. Genel olarak lazer epilasyon fiyatları, güzellik salonlarında farklı şekilde fiyatlandırılır. Bazı lazer epilasyon kampanyalarından yararlanmak ve profesyonel epilasyon uygulaması yaptırmak istiyorsanız alanında uzman güzellik salonuyla görüşmeniz önerilir. Bu noktada firmamızla iletişime geçerek epilasyon kampanyaları ve fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

İğneli epilasyon, kıl köklerine tek tek elektrik akımı uygulanmasıyla yapılır. Bu süreç boyunca kılın büyüme merkezi tahrip olur. İğneli epilasyon yöntemi, diğer yöntemlere göre tüm kıl tiplerine ve cilt tiplerine uygulanabilir. Eğitimli bir uzman tarafından uygulandığında süreci profesyonel olarak tamamlamak mümkündür.

Buz epilasyon, tüm epilasyon yöntemleri arasında en hızlı, acısız ve son teknoloji epilasyon yöntemidir. Çeşitli dalga boylarına sahip olmasıyla beraber kıl kökünü tam olarak hedef alır. Kalıcı ve kesin bir epilasyon yöntemidir. Geniş yüzeyleri hedef alan bu epilasyon yöntemi, diğer yöntemlere göre her atışta daha fazla kıl köküne ulaşır. Bu nedenle diğer yöntemlere göre daha kısa sürede bitiş sağlar. Üstelik güzellik salonumuzda bu yöntem kullanılmaktadır. Diğer yöntemler salonumuzda kullanılmamaktadır.

Foto epilasyon yöntemi, yüksek enerjili ışınlarla gerçekleştirilir. Uygulamada yüksek güç kullanımı vardır ve özellikle koyu ten rengine sahip bireylerde daha fazla uygulanır. İşlemin başarılı olabilmesi ise kıl rengine bağlıdır. Beyaz kıllarda foto epilasyon etkili değildir ve ince kıllarda başarı oranı daha düşüktür. Cihaz yapısı itibariyle uygulaması zor olan kısımlarda yani sırt, omuz, karın gibi bölgelerde kolayca uygulanabilir.

IPL epilasyon uygulanması en kolay epilasyon yöntemlerinden birisidir. IPL, yoğunlaştırılmış atışlı ışık anlamına gelir. Bu yöntem yoğun ve hassas ışık atışları yapar ve kıllara kökünden müdahale eder. Lazer yönteminde tek bir renk veya dalga boyutundaki ışık ise tek bir ışın halinde uygulanır. Üstelik son dönemde popüler hale gelen IPL lazer cihazları ile evde epilasyon yapmak mümkündür. Ancak bu yöntem, kılları tamamen bitirmekten çok kıl köklerini uyutur.

Kristal epilasyon yöntemi ile uygulanan bölgeler pürüzsüzleşir, parlar ve özellikle ölü derilerden temizlenir. Tüyleri köke yakın alan bir yöntemdir ve zamanla tüylerde azalma görülür. Tüylerin çıkma süresi gecikir. Genel olarak kristal epilasyon yöntemi, vücuda baskı yapılmadan ovalayarak tüylerin çıkış yönüne doğru uygulanır. Genel olarak bu yöntem ciltteki ölü deriler için avantaj sağlar. Ancak kılların çıkışını tamamen kesmez.