Eyeliner

Badem gibi iri bir göze sahip olmak her kadının hayalidir. Makyaj uygulamaları ve yöntemleri ile daha belirgin ve dikkat çekici hale getirilen gözler, yıkama ve temizleme sonrası eski haline dönüşmektedir. Son dönemlerde revaçta olan uygulamalardan biri de kalıcı makyajda eyeliner uygulamasıdır.

Göz kapağının üzerine, kirpiklerin dibi baz alınarak, gözün sınırları çerçevesinde kalın yada ince bir çizgi şeklinde uygulanan eyeliner, gözlerin belirgin hale getirilmesi ve bakışların derinleştirilmesi amaçlı uygulanmaktadır.

Doğal renk pigmentlerinin, mikro iğne yardımı ile deri altına enjekte edilmesi ile uygulanan bu yöntemle, sürekli göz makyaj yapmak tarihe karışacaktır.

Düzgün konturlara sahip, derin bakışlı gözler ortaya çıkaran bu uygulama 2 yıla kadar kalıcılığını korumaktadır.

Kalıcı eyeliner nedir?

Eyeliner kadınların vazgeçilmez göz makyajı yöntemlerinden biridir. Fakat zamanla silinen yada bozulan eyeliner sürekli olarak tazelenmek ve üzerinden geçmek gerekmektedir.

Son dönemde yaygınlaşmaya başlayan kalıcı makyaj uygulamaları ile eyeliner sürmek, yenilemek yada kontürünü ayarlamaya çalışmak tarih olmaktadır.

Uzman ellerce, tamamen doğal renk pigmentleri ile deri altına uygulanan eyeliner yöntemi ile her daim bakımlı, güzel görünen badem bakışlara sahip olmak mümkün hale gelmiştir.

30 ile 60 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan ve bir hafta sonra tamamen doğal renk ve görünümüne kavuşan eyeliner, 2 yıla kadar kalıcılığını korumaktadır.

Kalıcı eyeliner ne kadar süre kalıcıdır?

Kalıcı eyeliner uygulamasının kalıcılığı, cilt tipi ve kullanım şekline göre değişkenlik göstermektedir. Yağlı ve karma ciltlerde daha kısa süre kullanılan bu uygulama kuru ciltlerde 2 yıla kadar kalıcı makyaj etkisini koruyabilmektedir.

Acı hissedilir mi?

Tamamen ağrısız ve acısız olan bu uygulama, sadece iki gün iğnelerin uygulandığı bölgede hafif sızı yapmaktadır.

Uygulama yapıldıktan 4 hafta sonra normal makyaj uygulamaları yapılabilmektedir.

Kirpik diplerine ince bir çizgi halinde uygulanan eyeliner, abartısız gözlerdeki bakışın daha derin ve gözleri olduğun daha belirgin hale dönüştürmektedir.

Alanında uzman ve deneyimli kişilerin ellerinden yapılmak, doğal ürünler kullanılmak ve hijyenik şartlar altında, kişiye özel malzemelerle yapılması durumunda göze bir zararı yoktur.