power plate nedir ? power plate fiyatları

Power Plate

Power Plate

Vibrasyon tekniği ile çalışan Power Plate, son zamanlarda tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir frekans doğrultusunda vücuda gönderilen salınımlar, kasların sürekli olarak gevşeyip kasılmasına bu sayede de kalori yakılmasına olanak sağlar.

Günlük telaş arasında spor yapmaya vakit ayıramayan kişiler için oldukça faydalı olan bu cihaz sayesinde kaslarınız, kısa süre içerisinde dakikalarca spor yapmış gibi kalori yakabilir. Asıl kullanılış amacı, uzun süre hareketsiz kalmış ve kas kaybına uğramış uzay yolcularını eski formuna kavuşturmak olsa da üzerinde yapılan geliştirmeler sayesinde az zaman çok performans mantığı ile hem kolayca kilo verebilir hem de vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Power Plate Nedir?

Power Plate, üzerinde egzersiz yapılabilen bir alettir. Bu alet, ürettiği vibrasyonları vücuda enerji olarak yollar ve kasların bu enerji sayesinde kasılıp gevşemesine sebep olur. Yapılan bu işlem, kısa sürede oldukça etkili bir yöntem olmasıyla öne çıkmaktadır. Üzerinde çalışılan bölgedeki kas grubunun çalışma yoğunluğu %95 olarak ölçülmüştür. Bu da, normalde bir saat boyunca yapılan egzersiz yoğunluğuna on dakikada ulaşılabileceği anlamına gelir. Power Plate, bir uzman gözetiminde kişiye özel programlarla uygulandığı zaman vücudunuzdaki hızlı değişimi siz de kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

 Power Plate Nasıl Çalışır?

Rus bilim insanları tarafından icat edilen ve geliştirilmesi NASA tarafından yapılan bu alet, tüm vücuda titreşim göndererek insan vücudu üzerindeki yerçekimi kuvvetini yaklaşık 6 katına çıkarmaktadır. Cihazın ürettiği bu titreşim, kaslara enerji olarak aktarılıyor ve bunun devamında kaslar kasılma-gevşeme hareketine başlıyor. Bu titreşim tüm vücudun uyarılmasına sebep olarak kasların düzenli, hızlı ve derinlemesine çalışmasını sağlıyor. Power Plate Nasıl Uygulanır?

 Öncelikle Power Plate cihazının üzerine çıkmalısınız. Bir eğitmen, vücudunuz için en uygun titreşim ayarını seçtikten sonra cihaz, kaslarınıza enerji yollayacaktır ve bu sayede kasılıp gevşeyen kaslarınız spor yapıyormuş gibi çalışmaya başlayacaktır. Düzenli olarak haftada üç kez uygulanması en ideal çalışma düzenidir. Bu seanslar yaklaşık 15 dakikadan başlayacaktır lakin sonrasında arttırıla bilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bölgesel zayıflama teknikleri arasında önemli bir yere sahip olan bu uygulamayı doğru eğitmenler eşliğinde yapmaktır.

 • Vücudun esnekliğini arttırır.
 • Selülit oluşumu engeler
 • Vücuttaki tüm kasları çalıştırır.
 • Eklem sakatlıkları riskini en aza indirger.
 • Hormonların düzenli çalışmasını sağlar.
 • Sırt ve bel ağrılarını azaltır ve bu bölgeyi güçlendirir.
 • Stres yönetimine katkı sağlar.
 • Kan akışını ve oksijen doygunluğu arttırır.
 • Kolajen üretimine yardımcıdır.
 • Kemik yoğunluğunu arttırır.

Kalıcı bir etki için her seanstan sonra yaklaşık 20 dakika kadar yürüyüş yapılması önerilmektedir. Bu sayede daha çok kalori yakabilir ve yaktığınız kalorilerin yeniden alınmasının önüne geçmiş olursunuz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise işlem sırasında çok fazla sıvı kaybedileceği için bol bol su içilmelidir. Son olarak beslenme programına çok iyi uyulması gerekmektedir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo verebilir, vücudunuzu sıkılaştırabilir ve selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

 • Power Plate, selülit oluşumunu engellediği gibi var olan selülitleri de azaltır.
 • Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız bunun en kısa yolu Power Plate’tir.

15 dakika boyunca yapılacak olan Power Plate, yaklaşık olarak 200-250 kalori yakabilmektedir. Bu da 40 veya 45 dakikalık yürüyüşe eşdeğer bir ölçüdür.