Ümraniye kaş tasarımı

Microblading Kaş

Microblading kaş işlemi diğer adıyla 3D kıl tekniği, kaşların arasındaki boşlukların kendi kıl yapısına ve rengine en uygun şekilde tasarımı yapılarak kaşların olduğu kısma pigment uygulanmasıdır. Bu işlem ise microblading kalemi olarak bilinen araç ile yapılır. Bu işlemin amacı, seyrek ve boşluklu kaşları kalın, gür ve şekilli göstermektir. İşleme başlamadan öncesinde hazırlık aşamasında yüzünüzün altın oranına göre kaş çizgileri belirlenir. Kişilerin cilt alt tonuna ve kaş rengine uygun pigmentler seçilerek en doğal görünüme ulaşmak amaçlanır.

Microblading Kaş İstanbul

Microblading kaş, dövme cihazına benzeyen bir alet yardımıyla yapılır ve bu uygulama, kaş dövmesi olarak bilinse de normal dövmeden farklı özelliklere sahiptir. Microblading yapan kişi, dövme kadar acı hissetmez. Aynı zamanda dövmeye oranla cildin üst katmanına uygulanır. Microblading yönteminde kıl tekniği kullanılır yani kaş kılı görünümü taklit edilir. Kaş kılı görünümü taklit edilerek doğal kaş görünümü yakalanır. Bu durumda kaşının daha dolgun olmasını isteyenler profesyonel microblading kaş İstanbul hizmetlerini araştırıyor.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Kaş şekillendirme, doğru şekilde uygulandığında dolgun ve doğal görünümlü kaşlar oluşturur. Uygulama öncesinde ideal kaş şekliniz ve renginize bakılır. Bu aşamada beklentilerinizi doğru şekilde belirtmeniz önemlidir. Ardından kaşlarınız temizlenir ve çizilecek alanlar belirlenir. Uygulama sürecinde ağrı, sızı veya herhangi bir rahatsızlık hissedilmez. Steril ortamda ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğitimini almış kişiler tarafından yapıldığı için kişinin cildine ve sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Microblading yaptıranlar yorumları incelendiği zaman uzman ellerde yapılan bu işlemin yüksek oranda başarıya ulaştığı görülmektedir.

Microblading Kaş Ümraniye

Kaşlar yüzün en önemli kısımlarından birisidir. Yüzün genel görünümüne önemli derecede katkı sağlarlar. Kaşların doğal kalınlığı ve şekli, kişileri tatmin etmiyorsa microblading işlemi yapılabilir. Bu teknik kalıcı makyaj işlemleri arasında bulunur ve genellikle kaşları doldurmak, kalınlaştırmak ve şekil vermek için kullanılır. Microblading kaş Ümraniye hizmetleri ise bu alandaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazırlanmıştır. Bu işlem ortalama olarak 2 ila 3 saat sürer ve kaşların iyileşme süreciyle birlikte istediğiniz kaş görünümüne ulaştırır.

Microblading, kaş makyajı hakkında en çok merak edilen konulardan birisidir. Microblading, diğer adıyla kaş kontürü, dövme yöntemiyle uygulanan kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Eğer boşluklu, ince ve şekilsiz bir kaş görünümü varsa microblading kaşlar kurtarıcıdır. Microblading kaş kalıcı bir işlem olduğu için günlük bakım rutininizi kolaylaştırır. Böylece devamlı olarak kaşlarınızı şekillendirmek zorunda kalmazsınız.

Microblading kaş sonrası bakım rutinine çok dikkat edilmelidir. Microblading sonrasında iyileşme süreci ortalama 1 ila 2 hafta arasında sürebilir. İşlemden sonra 3 ila 5 gün kadar su değirmemek gerekir. İyileşmeyi hızlandıracak kremler düzenli şekilde uygulandığı zaman daha çabuk iyileşme gözlemlenebilir.

Microblading, özel olarak tasarlanan kalemler ve tek kullanımlık iğnelerle yapılır. Deri altına doğal mineral ve bitkisel pigmentlerden oluşan boya uygulanır. Microblading iğnesi ise kusursuz ve ince çizgi çizmek için özel olarak tasarlanmıştır. Steril ve kişiye özel şekilde kullanılır. Microblading boyası ise Sağlık Bakanlığı onaylı ve çeşitli dermatolojik testlerden geçmiştir. Vücut tarafından 1 ila 1,5 senede tamamen yok edilir.