Dipliner

Diplener nedir?

Gözlerin daha derin ve çekici bir hal aldığı uygulamalardan biride Diplinerdır. Göz Kapakları ile kirpik diplerine ince çizgi halinde sürülen, eyeliner dan farklı olarak göz kapağının bittiği noktada kalınlaşan ve çekik bir göz görüntüsü verilen bu işlem daha mat bir renkle, göze doğal bir görünüm kazandıran göz makyajı uygulamasıdır.

Bitki köklerinden elde edilen doğal renk piğmentlerinin, kişiye özel mikro iğneler yardımı ile kirpik diplerine uygulanması şeklinde kullanılan kalıcı dipliner, sürekli tazelemek ve üzerinden geçmek zorunda kalmadan, 2 yıla kadar gözde çekiciliğini devam ettiren bir uygulamadır.

Diplener nasıl kullanılır?

Çalışma hayatı içinde olan bir bayan için her sabah erkenden kalıp makyaj yapmak hem uykudan hemde zamandan feragat etmesi gereken bir durumdur.

Fakat kalıcı makyajın yaygın olarak tercih edilmeye başlaması ile birlikte, tüm bu zahmete gerek kalmadan gözlerdeki anlam ve ifadeyi derinleştiren ve belirginleştiren kalıcı dipliner uygulamasından sonra 7 gün 24 saat bakımlı ve makyajlı görünecek ve bunun için ekstra bir çaba sarf etmeyeceksiniz.

Diplener ve eyeliner arasındaki fark nedir?

Görünüş olarak her iki uygulamada kirpik dibine ve göz kapağına uygulanan bir makyaj türü olsada, dipliner göz pınarından ince bir çizgi halinde başlayarak, göz kapağı sonuna doğru kalınlaşan mat renkli bir uygulamadır.

Eyeliner ise, daha siyah ve kalın çizgisi ile göze çarpmaktadır.

Dipliner yağlı ciltlerde, kuru ciltlere nazaran daha kısa süreli kalıcılık göstermektedir. standart olarak 2 ile 2.5 yıl arasında değişen kalıcılık süresi, kalıcı makyaj yapımı, temizleyici maddelerin etkisi ve cilt tipine bağlı olarak kalıcılık süresi değişkenlik göstermektedir. Bu teknikle kirpik lifting kalitesini de ön plana çıkarabilirsiniz.

Uygulama yapıldıktan sonra bir gün su ile teması engellenmesi gereken bu uygulama da bir hafta sürecinde dokunmak, kaşımak, kimyasal madde içerikli kozmetik ürünler ile nemlendirmeye çalışmak enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir.

Sürekli bakımlı görünmek zorunda olan çalışan bayanların, hergün düzenli olarak göz makyajı yapmasına gerek kalmadan, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayacak kalıcı makyaj ve dipliner uygulamaları ile kadınlar her daim güzel her daim bakımlı görünmektedir.

kozmetik ürünler için her ay belirli bir bütçe ayırmaya gerek kalmadan, bir defa yaptırarak 2 yıl boyunca güvenle ve aynı güzellikte kullanılabilen kalıcı diplinerlar, alternatif renklendirme yöntemlerinin uygulanabilirliği açısından da avantajlıdır.

Uzman ellerce,kişiye özel malzemeler, doğal ürünler ve doğru uygulama teknikleri ile yapıldığı sürece hiçbir zararı yoktur.