Manikür ve Pedikür Salonu | Leman Demir

Manikür ve Pedikür Salonu

Manikür ve Pedikür Salonu mu arıyorsunuz? İşte şu an doğru yerdesiniz! Güzel ve bakımlı olmak her insanın ihtiyacıdır. Nasıl ki sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir vücut için egzersiz ve spora önem veriyorsak cildimize de bir o kadar önem vermemiz gerekiyor. Gün içinde birçok yerle temas eden ve sürekli hava olaylarına darbelere maruz kalan el ve tırnak bakımı sandığımızdan daha da önemlidir.

En önemli kişisel bakım yöntemlerinden biri olan manikür, manikür ve pedikür salonu şubelerinde profesyonel, bu işin eğitimi almış kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Bir kadın, vücudunun tüm hatları ile bakımlı olmak ister. Yalnızca saç ve yüz ile değil el, tırnak ve ayakları ile de kusursuz görünmek ister. Bunun için El, ayak ve tırnak bakımları için periyodik olarak uygulanan manikür ve pedikür işlemlerinden yardım alır. 

Manikür ve Pedikür Salonu bölümümüzde, alanında tecrübeli maniküristlerimizin, profesyonel işçiliği ile soft ve estetik bir görünüme kavuşan tırnaklar, el ve ayaklarda zarifliği ile dikkat çekmeye başlayacaktır. Tamamen hijyenik ortamda, kişiye özel steril ekipmanlar ile gerçekleştirdiğimiz bu uygulamada önceliğimiz sağlığı ön planda tutmaktır. Bu sebeple bütün gereç ve ekipmanlarımızı, uygun koşullarda sterilizasyona tabi tutuyor, müşterilerimiz için özel olarak hazırladığımız hijyenik ekipman ve odalarda bu işlemi gerçekleştiriyoruz.

Manikür Nedir?

Manikür ellerimizin ve tırnaklarımızın daha bakımlı olması ve daha sağlıklı olması için yapılan uygulamalardan biridir. Aynı zaman da el bakımı da içinde olan manikür, kadın erkek fark etmeksizin herkesin mutlaka yaptırması gereken bakımlardan biridir. Tırnak bakımı yapılmadığı zaman tırnaklarımız güçsüzleşir ve bazı hastalıkların oluşmasına sebebiyet verebilir.

Güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanmamıza yardımcı olan manikür profesyonel bir uygulamadır ve manikür ve pedikür salonu hariç başka yerlerde yapılması tavsiye edilmez. Manikür fiyatları ortalama bir ücrete sahiptir. Bu ücret bölgeye kullanılan malzemeye veya ekstra bakıma göre değişmektedir.

Manikür yapımından sonra protez tırnak kullanımı da oldukça yaygındır. Kaliteli ürünlere sahip olduğumuz Ümraniye protez tırnak şubemizde güvenle size en uygun protez tırnağı seçebilirsiniz. Ayrıca Ümraniye epilasyon hizmetimiz ile birlikte istenmeyen tüylerinizden en kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Günün her anında ön planda olan eller ve tırnaklar, çevresel etkenler ve maruz kaldığı kimyasallar sebebi ile yıpranmaktadır. El ve tırnakların daha estetik ve bakımlı görünmesine yardımcı olmak ve yıpranmalara karşı korumak amacıyla da manikür uygulamalarından yardım alınmaktadır.

Bir nevi el ve tırnak bakımı olarak niteleyebileceğimiz Manikür Nedir sorusunun cevabı, çeşitli solüsyon ve gereçlerin yardımı ile tırnakların ölü deriden arındırılarak şekillendirilmesi ve oje sürülmesi işlemidir.

Alanında uzman maniküristlerimizin gözetiminde, profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz manikür uygulamalarımızda önceliğimiz temizliktir. Hijyenik ortamda, sterilize edilmiş manikür aletleri ile kişinin beklentileri ve talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz manikür uygulamalarımız ile el ve tırnaklarınız daha estetik ve zarif bir görünüme kavuşmaktadır.

Pedikür Nedir?

(Pedikür) Ayak bakımı el bakımı kadar önemlidir. Ayaklarımız gün boyunca tüm yorgunluğu taşıyan ve aynı zamanda sürekli kapalı kalıp hava alamamasından dolayı en çok yıpranan uzuvlarımızın başında gelir. Pedikür işlemi, ayaklara uygulanan bir işlem olup, sağlığımıza etkisi oldukça büyüktür.

Hayatımızın kurtarıcıları olan ayaklarımız için rutin bir şekilde bakım yaptırmak çok önemlidir. bütün gün vücut ağırlığımızı taşıyan ayaklarımıza gelecekte bizlere bir sorun çıkartmaması için düzenli olarak bakım yaptırmalıyız. Pedikür işleminde de manikürde olduğu gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakım yapılması işlemidir.

Manikür ve pedikür salonu profesyonel işler çıkartmaktadır. İşlem yapılırken tırnaklar kısaltılır, temizlenir, ölü derinden arındırılır ve törpülenerek ayak şekline en uygun şekil verilir. Bu sayede ayak tırnağınızda eğer tırnak batması ve şeytan tırnağı gibi sorunlar var ise pedikür işlemi ile çözülmektedir.

Ayak bakımında önemli bir yeri olan pedikür, kadınların önem verdiği ve rutin olarak yapılmasını beklediği bir diğer bakım arasında yer almaktadır. Peki Pedikür Nedir? Ayak tırnaklarının kesilmesi, törpülenmesi, şekil verilmesi ve oje ile estetik bir görünüme kavuşturulması olan pedikür, aynı zamanda topuk ve ayak tabanında meydana gelen deri kalınlaşmaları ve ölü derilerin özel solüsyonlarla yumuşatılarak temizlenmesi işlemidir. Tırnak batmalarının önüne geçilmesi amaçlı da yapılan pedikür, hijyenik ortamda ve steril edilmiş gereçle yapılması gereken bir uygulamadır. Merkezimizde profesyonel olarak hizmet veren uzmanlarımızın yardımı ile ayak bakımı ve pedikür uygulamalarını hijyenik ortamda, titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Neden Manikür ve Pediküre İhtiyaç duyarız?

Pedikür ve manikür işlemi oldukça yaygın bir işlem olup ellerdeki ve ayaklardaki tırnakların daha bakımlı, sağlıklı görünmesi adına yapılır. Tırnak temizliği, tırnak şekli ve bakım işlemleri ayaklarımız ve ellerimiz için oldukça önemlidir. Ümraniye Güzellik Salonu olarak konforlu hizmetimizden memnun kalacaksınız.

Günlük hayatta her daim ön planda olan eller ile hayatın temposuna yetişmeye çalışan ayakların bakımında manikür ve pedikür uygulamalarından destek alınmaktadır. Neden Manikür ve Pediküre İhtiyaç Duyarız? zamanla uzayan el ve ayak  tırnaklarının kısaltılması, törpülenerek şekil verilmesi ve oje ile estetik ve zarif görünüme kavuşturulması için yapılmasının yanı sıra cilt sağlığının korunması ve ölü derilerden arındırılması amaçlı yapılmaktadır.

Manikür Faydaları

Gün içerisinde aktif halde kullanılan eller, gerek çevresel etmenler, gerek kimyasal maddelere maruz kalması dolayısı ile tırnaklarda uzama, derilerinde kalınlaşma görülmektedir. Estetik olarak ellerin zarif görünümünü etkileyen bu durum, Manikürün Faydaları sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Ellerin ve tırnakların pürüssüz görünmesine, kan dolaşımının hızlanmasına, tırnak derilerinin kötü görünümünün ortadan kaldırılmasına ve ellerin daha bakımlı görünmesine katkı sağlayan Manikür Faydaları, cilt ve tırnak sağlığı açısından aksatılmaması gereken bir uygulamadır. Hem ellere bakım yapıp,hem tırnakların törpülenerek şekil verildiği manikür işleminde, oje ile daha estetik bir hale dönüşen tırnaklar, hem hijyenik, hem zarif, hemde sağlıklı görünüme kavuşacaktır.

Pedikür Faydaları

Ayak ve tırnak bakımının olmazsa olmazı pedikür, tırnaklara şekil verip estetik bir görüntüye kavuşturduğu gibi, ayak topuk ve derilerinin de daha soft ve bakımlı olmasını sağlamaktadır. işlem esnasında yapılan peeling ve masajların ayak tabanında kan dolaşımını artırması, stresi azaltması, ölü derilerin atılması, tırnakların  daha hijyenik ve estetik görünüme kavuşması Pedikürün Faydaları arasında yer almaktadır. Özel, doğal solüsyonlar ile gerçekleştirdiğimiz bakımımız aynı zamanda tırnakların ve topukların da pürüzsüz olmasını sağladığı gibi mantar oluşumlarının da önüne geçmektedir. Özellikle yaz aylarında, terlik ve sandaletlerde ön planda olan ayaklar ve ayak tırnakları, Pedikür Faydaları sayesinde hem estetik ve zarif görünecek, hem de cildin doğal yumuşaklığını kaybetmeyecektir.