Kaş Epilasyonu

Kaş Laminasyonu Nedir?

Yüzümüzün en güzel ifadelerinden biri olan kaş yapımızın sağlıklı bir görünüm kazanması hepimiz için önemlidir. Kaş laminasyonu kaşın formunu değiştirerek yeni bir kaş hacmi kazandırmaya yardımcı olur. Kaşlara hacim de kazandırarak kusursuz bir görünüm sağlar. Genellikle kaş laminasyonu işlemi, aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan veya sert dokudaki kıl yapısına sahip, bir türlü şekil verilemeyen kaş formları, oldukça gür ama şekil vermekte zorlanan veya havaya kalkmayan kaş yapıları için istediğiniz yöne ve yüzünüzün şekline göre en iyi formu almanızı sağlar. Kaş laminasyonu kaşlara dolgunluk, gürlük, hacim ve yeni bir form kazandırır. Uygulanan botoks bakımı ile kaşın yapısında bulunan bağlar daha da kuvvetlendirilerek daha sağlam kaş yapısına sahip olmanıza yardımcı olur. Kaş botoks işlemi enjeksiyon kullanarak yapılmaz. Laminasyon işlemi kaşların uzun süreli şekillenmesine yardımcı olan bir işlemdir. Bu uygulama bazı kaş problemlerinin çözümüne katkı sağlar. Laminasyon ile ideal kaş görünümüne hemen kavuşabilirsiniz.

Öncellikle kaşlarınız kaş şampuanı ile kirden ve makyaj kalıntılarından ayrılır. Sonrasında primer ile kaş, deri üzerindeki yağlardan arındırılır ve kaşlar istenilen şekle göre özel bir yapıştırıcı sayesinde yapıştırılır. İki farklı solüsyon uygulanarak gerektiği kadar beklenir. Eğer kaş boyama işlemi yapılacak ise kaşın şekli belirlenir ve kaşlar uygun renge boyanır. Daha sonra kaş botoks işlemi yapılarak kaşlar alınır ve şekil verilir. Böylece bu kadar kısa sürede ve az bir işlem ile kaş laminasyonunu siz de uygulayabilirsiniz.

Kaş laminasyonu uygulandıktan sonra bakıma bağlı olarak yaklaşık 8 haftaya kadar kalıcılığı sürmektedir. En iyi sonuçlar için işlemden itibaren 24 saat boyunca su değdirmemek gerekmektedir. Kaşları nemlendirmek ve kaşlar için en uygun bakım yağını kullanarak kaş laminasyonu sürenizi arttırabilirsiniz. Laminasyon işleminden hemen sonra siz de farkı göreceksiniz. Kaşlarınız için en doğru ve en doğal işlemi arıyorsanız laminasyon işlemi tam aradığınız gibi bir işlemdir. Düzgün bakım ve uygulanan işlemler ile uzun süre 8 haftaya kadar kalıcılığı sürmektedir.

Dermatolojik ismi ile açık komedon adı verilen siyah noktalara açık denmesinin sebebi akne ve sivilcelerin üzeri kapalıyken siyah noktaların üzerinin açık olmasından kaynaklanmaktadır. Kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin maddesinin hava ile temasında oluşan oksidasyon sebebiyle siyah renkte olurlar. Vücudun her yerinde çıkabilen siyah noktalar, ense, sırt, kollar, omuzlar, göğüs bölgesi, yüz gibi bölgelerde oldukça sık rastlanır. Özellikle yüz bölgesinde çıkan ve hem sağlık açısından hem de estetik açıdan hoş gözükmeyen bu durumu düzeltmek için profesyonel destek almak uygundur. Siyah noktalardan tedavi görmeden kurtulmak maalesef pek mümkün değildir. Genellikle kıl köklerini yoğun olduğu bölgelerde oluşabilen siyah noktalar;

 • Burun üstü ve çevresi,
 • Kaş arası, kaş çevresi ve alın,
 • Çene

Gibi birçok yerde gözükebilmektedir.

Aknelerden en büyük farklı siyah noktaların birdenbire ortaya çıkmasıdır. Sivilce deri altında kabartı, ağrı yaparken siyah noktaların oluşum süreçlerinde çoğu zaman fark etmeyiz. Genellikle uygulanan en yaygın hatalar da bu aşamada gerçekleşir. Fark ettiğimiz anda siyah noktayı sıkmaya çalışırız ve ondan kurtulmak isteriz. Bazen sonuçlar kolay olabilir ama çoğu zaman can sıkıcı görüntüler ortaya çıkmaktadır. Siyah nokta temizletmede uzman desteği ve tedavisi almak oldukça önemlidir. Çünkü bizim sıktığımız siyah noktalar, daha sonra aynı yerde tekrar ve tekrar oluşabilmektedir. Bu durum;

 • Gözenek deformasyonu
 • Cilt lekesi
 • Yara izi
 • Gözenek iltihaplanması
 • Derin çukur izler

Gibi oldukça can sıkıcı görüntülere sebebiyet vermektedir.

Hemen hemen vücudumuzun her yerinde oluşabilen siyah noktalar, oluşum süreçlerinde akne ve sivilceler gibi önceden belirti göstermezler. Bir anda çıkabilen siyah noktaları fark ettiğimiz anda sıkmaya çalışmak özellikle yüz bölgemizde ciddi hasarlara sebebiyet vermektedir. Doğru tedavi ve uzman desteği sağlanmadıkça siyah noktalar kendini tekrarlayacaktır. En doğal giysimiz olan vücudumuzu korumak bizim görevimizdir. Vücudumuzda ortaya çıkan sorunlarla ilgilenirken uzman desteği her zaman şarttır. Siyah nokta temizletme işlemi oldukça sağlıklı bir işlem olup, cildimizi temiz bir görünüme kavuşturan bir uygulamadır.

Gözenekler cildin hava almasını sağlayan, her bir kıl kökünün dibinde bulunan hücrelerdir. Cildimizin daha sağlıklı, daha parlak ve makyajın da pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan faktörlerin başında cildimizdeki gözenekler gelir. Bu hücreler sayesinde cildimiz hem hava alımı sağlar hem beslenir. Gözenek problemi dediğimiz şey ise bu hücrelerin zamanla ölü deri, kir ve toz parçacıklarıyla dolarak tıkanması ve akneye dönüşmesidir. Gözenekler normalde görülemeyecek kadar küçüktürler. Ancak zamanla kirin birikmesi onları daha geniş görmemize neden olmaktadır.

Gözenek cildin katmanları arasında nefes alışverişini sağlayan ve cildin nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanalcıklardır. Sağlıklı ve pürüzsüz görünüm için bu gözeneklerin sıklığı ve temizliği oldukça önemlidir.

Cildimizin hava almasını sağlayan gözenekler zamanlar ölü deri, kir ve toz birikintileri veya makyaj kalıntıları ile dolarak genişlemesine sebebiyet vermektedir. Normalde gözle görülemeyecek kadar küçük olan gözenekler, genişledikleri zaman rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Cildin daha yağlı gözükmesine sebebiyet verebilmektedir. Gözenek oluşumunun önüne geçmek için düzenli olarak cilt bakımı mutlaka yapılmalıdır. Bu cilt bakımının başında siyah nokta temizliği yapılması oldukça önemlidir.

Gözeneklerdeki büyüme çoğu kişi için önemsiz gibi gözükse de aslında büyük bir cilt problemidir. Derinin altında kalması gereken cilt gözeneklerin büyümesinden dolayı üste çıkmaktadır. Bu durum rahatsız edici görüntülere sebebiyet verebilmektedir. Gözeneklerin sıkı olmasını sağlamak için cilt bakımı yaptırmak şarttır. Cildin temizliği gözenek bakımının başında gelmektedir. Fakat gözenekler artık gözle görülmeye başlandı ise uzman yardımı almak gerekmektedir.

Gözenekler genişledikten sonra sıkılaşması zaman alan ve emek isteyen bir süreçtir. Gözeneklerin oluşmaması ve akneye dönüşmemesi için bazı önlemler almak gerekmektedir. Uzman desteği ile daha sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkündür. Peki gözenek genişlemesi nasıl önlenir;

 • Haftada iki defa peeling yapılması gerekmektedir,
 • Cildinizi güneş ışınlarından koruyun
 • Cildinizi her gece mutlaka temizleyin ve nemlendirin
 • Profesyonel destek ile cilt bakımı yaptırın
 • Siyah nokta temizletmeyi ihmal etmeyin