Kirpik Lifting Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamalarından en vazgeçilmezi haline gelen kirpik lifting, kirpiklerin doğal yağlar ve proteinler ile desteklenerek ihtiyacı olan nemi kirpiklere uygulanması işlemidir. Bu işlem ile daha dolgun, uzun ve kıvrımlı görünen kirpiklere sahip olmak mümkündür. Kaş laminasyonu ile uygulandığında ifadeni tamamen değişecek ve bu uygulamalardan çok memnun kalacaksınız.   

Doğal kirpiklerin takma kirpik etkisine kavuşturmak artık çok kolay. Kirpik lifting ile uygulanan keratin bazlı ve doğal solüsyonlar kirpikleri daha uzun ve daha kıvrımlı bir görünüme kavuşturuyor. Daha hacimli, daha sık ve uzun kirpiklerine sahip olmak artık hayal değil. Kirpiklere devamlı rimel uygulaması yapmadan her gün rimel uygulaması yapılmış gibi kirpik kullanmanın kolaylığı kirpik lifting ile sağlanmaktadır.

Kirpiklerin doğal görünümünü kaybetmeden ve ekstra uzun ve zaman alan bakımlara gerek kalmadan göz alıcı bir hale dönüştürmek kirpik lifting ile çok kolay. Hacmini ve kıvrımını kaybetmiş kirpiklere sahipseniz artık üzülmeyin! Uzman desteğimiz sayesinde kirpiklere eski hacmini kavuşturuyoruz.

Kirpik diplerine uygulanan hidrolize keratin maskesini, yardımcı bir aparat ile dipten uca doğru uygulanarak istenilen uzunlukta ve kıvrım derecesi ayarlanabilen kirpikler tasarlanabilmektedir. Gözlerin daha çekici ve bakışların daha keskin görünmesini sağlayan lifting işlemi, makyaja gerek kalmadan kirpiklerin gün boyu rimel etkisinde olmasını sağlamaktadır. Uzman desteği ve düzenli bakım ile kalıcılığı 2-3 ay arasında değişmektedir.

Kişinin talebi doğrultusunda uzunluk için ayrılan S/M/L kategorilerinden biri seçilir, bu kategorilerin kirpiklerin uzunluğunu belirtmektedir. Kirpik lifting uygulamasında kategorilerden istenilen uzunluk seçilir ve göz kapağının üzerine pedler yerleştirilir ve kalıcı makyaj uzmanı eklenecek kirpikleri tek tek, birbirinden ayırarak yapıştırır. Bu uygulama için özel hazırlanan solüsyon ve maskeler sırasıyla kirpiklere uygulanır ve bekletilir. İşlem sonunda pedler kaldırılarak mükemmel sonuçlara ulaşılır. Kirpikler doğal, hacimli ve kıvrımlı görünüme kavuşur. Kirpiklerin kıvrım oranı yine S/M/L kalıpları ile seçilmektedir. Kişinin talebi doğrultusunda kirpikler cımbız yardımıyla tek tek ayrılır ve solüsyon, keratin desteği ile kıvrılır.