gözenek sıkılaştırma ve erkek cilt bakımı

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek, cildin katmanları arasında nefes alışverişini sağlayan ve nemli kalmasına yarayan küçük kanalcıklar olarak tanımlanabilir. Bu gözenekler, yapı itibarı ile kiri ya da makyaj kalıntılarını toplayacağı için gözenekleri gözle görülür hale getirmektedir. Bu da cildin yağlı görünmesine sebep olacaktır. Sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm için bu gözeneklerin sıkılığı ve temizliği oldukça önemlidir.

 Cilt Gözenekleri Nasıl Sıkılaşır? Gözeneklerdeki büyüme, derinin altında kalması gereken cildin üstüne çıkmasına sebep olur. Cildi yağlı ve gevşek gösterecek olan bu durum birçok kişinin hoşuna gitmemektedir. Gözeneklerin oluşmaması için düzenli olarak cilt bakımı yapmak gerekir. Lakin gözenekler genişleyip gözle görülür hale gelmişse bir uzmana danışılmalı ve cilde en uygun yöntemle işlem yapılmalıdır. Çoğunlukla uzman yardımıyla yapılan gözenek sıkılaştırma, cildin genç ve temiz görünümü için çok önemlidir.

 Gözenek Neden Oluşur?

Cildin yeteri kadar temizlenmemesi, tende kir ve kalıntılara sebep olarak gözeneklerin dolmasına ve genişlemesine sebebiyet vermektedir. Özellikle yağlı ciltlerde daha çok dikkat edilmesi gereken gözenek oluşumunun önüne geçmek için düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Bunun başında ise siyah nokta temizliği gelmektedir.

 Gözenek sıkılaştırmak için kullanılan yöntemler oldukça etkili ve yararlı uygulamalardır. Gözenek sıkılaştırma işlemi uzman yardımı alınarak en iyi yöntemi seçmesi önemli unsurdur, bu sayede alınacak sonuç da etkili olacaktır. Cildi korumak, gözenekleri sıkılaştırmak için cilt tipinin tanımı çok önemlidir.

 Gözenekleri küçültmek için yapılması gereken ilk işlem cildi ölü hücrelerden arındırıp temizlenmesini sağlamaktır. Cilde uygun tonik uygulamak ve doğal maskeler yapmak da gözenekleri küçültecek cilde sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Salonumuzda uzman ekibimizle birlikte gözenek sıkılaştırma bakımı profesyonel ürünler ile yapılmaktadır.

 Gözenekler dolduktan sonra tıkanıp genişler ve cilt nefes alamaz hale gelerek lekelere ve siyah noktalara sebep olmaya başlar. Bu hem görünüm açısından hem de sağlık açısından hoş olmaz. Bu yüzden cildimize de gerektiği gibi bakmalı, sağlıklı görünümünü geri kazandırmalıyız.

Hassas ciltler, analiz edildikten sonra analizi yapan uzman tarafından uygun ürünler ile desteklenilerek gözenek sıkılaştırma bakımına alınır.