Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajı, far ya da göz kalemleri ile yapılabilen dumanlı bir görünüm elde etmektir. Vurguyu ve dikkati bakışlara taşıyacak far ve göz kalemleri ile koyu ve buğulu gözlere sahip olmak istiyorsanız Ümraniye kalıcı makyaj şubelerinde en iddialı olan bizleri ziyaret etmelisiniz. Gece, gündüz, ofiste, eğlencede, özel davetlerde, düğünlerde her alanda dikkatleri üzerinize çekecek belirgin bakışlar elde etmek için buğulu göz makyajını tercih edebilirsiniz. Moda değişir ve gelişir ama buğulu göz makyajı asla değişmez. Kadınların tutku ile bağlı olduğu bu makyaj trendi uygulandığında gizemli bir hava yaratıyor gözlere anlam katıyor. Peki buğulu göz makyajı nasıl uygulanır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Uygulanır?

  1. Primer Uygulama: Buğulu göz makyajının gün boyu sizinle kalmasını istiyorsanız öncelikle primer uygulamalı yapılmalıdır. Böyleye far gün boyunca kalıcı ve ilk anki gibi mükemmel görünmeye devam edecektir.
  2. Göz Kapağına Nötr Bir Renk: Koyu göz makyajlarında öncelikle nötr bir renk uygulaması yapmalıdır. Nötr renk sayesinde bir sonraki adımda kullanılan koyu renkler daha kolay karıştırılabilir.
  3. Göz Kapağı Gölgelendirme: Gözlere derinlik katılması gerektiğinde, göz makyajında kullanmak istenilen en koyu renk seçilir ve katlanma çizgisine kadar uygulanır ve iyice dağıtılır.
  4. Gözleri Ortaya Çıkarma: Göz kapağı ortaya çıktıktan sonra göz bebeğinin hizasına metalik bir ton sürülür ve iyice dağıtılır.Buğulu göz makyajı uygulamasında dağıtma işlemi çok önemlidir.
  5. Kirpik Diplerini Belirginleştirme: En önemli adımlardan biri olan kirpik dibi belirginleştirme kirpiklerinizi ön plana çıkartır ve size o gizemli havayı katar.

Eyeliner

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir. Gözleri vurgulamak, bakışları ortaya çıkartmak ve anlam katmak için kullanılır.Üç farklı çeşidi vardır;

Likit Eyeliner: Likit formda bulunan bu eyeliner tipi kirpik diplerine kolayca ulaşılmasını sağlar.

Kalem Eyeliner: En yaygın kullanılan ve sık tercih edilen eyeliner çeşididir.

Jel/ Krem Eyeliner: Kalem eyeliner’ın verdiği sert görüntüden hoşlanmayanlar ile likit eyeliner’ı kullanamayanlar için idealdir.

Kalıcı bir göz makyajı isteyenlerdenseniz , kalıcı makyaj sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.